Čáslavští ztratili výborně rozehraný zápas a prohráli v prodloužení!

12. listopad 2017, 20:09

Čáslav - Hokejisté HC Čáslav v neděli zahájili sérii čtyř zápasů, ve kterých se představí vlastním fanouškům: Jako první přijel soupeř z Králova Dvora:

Čáslav - Králův Dvůr 4:5 pp (0:0, 4:1, 0:3 - 0:1)

Domácí byli po celou první třetinu lepší, hokejovější, ale co naplat: Branky se nedočkali. Při několika nadějných kombinacích jim chyběl pověstný kousek štěstí, v 9. min. zase L. Muras při hře čtyři na čtyři puk mezi betony Krejčího nedostal. Ve 14. min. se po dlouhé kolmici na modrou dostal do úniku Löffelmann, ale v tísni gólmana M. Svobodu nepřekonal.

Čáslavští ve druhé třetině "přitopili pod kotlem", zvýšili důraz a aktivitu ve střelbě a také diváci se konečně mohli radovat: Ve 25. min. Sladký svůj nájezd v oslabení ještě neproměnil, o chvíli později ale Němec ve středním pásmu vybojoval puk, vysunul Pipka, který pálil jen do gólmana, kotouč se však odrazil k Němcovi a ten konečně otevřel skóre - 1:0. O chvíli později Borovanský upravil na 2:0, jenže netrvalo ani osmadvacet sekud, aby se hosté dostali zpět do zápasu, když lacinou brankou korigovali na 2:1. Ovšem Čáslavští dál pokračovali ve své hře, důraz před brankou soupeře jim přinesl branku na 3:1, Lang potom trefil sice jen tyč, přesto se domácí ještě jednou radovali, když dvě vteřiny před sirénou využil přesilovku Kraučuk - 4:1.

Ve třetí třetině se ovšem hra přece jen více vyrovnala a ve 46. min. po ztrátě puku za útočnou modrou hosté podnikli rychlý protiútok a Mikáska trefil přesně horní růžek Svobodovy brány - 4:2. Aby toho nebylo málo, v 52. min. Mikáska nahodil puk z rohu hřiště zpoza brankové čáry a Svoboda si ho bruslí srazil do vlastní sítě - 4:3. V samotném závěru osmnáct vteřin před koncem se po zakázaném uvolnění vhazovalo před čáslavskou bránou, hosté odvolali brankáře a v šesti pět vteřin před sirénou srovnali, když Vodička nastřelil puk do klubka hráčů před Svobodou - 4:4.

Kalich hořkosti si domácí vypili v prodloužení, při hře tři na tři. Janata v 63. min. nejprve tvrdě vystřelil, puk se ale odrazil od bránícího hráče a Vodičku čáslavský kapitán zastavil pouze za cenu faulu. Z nařízeného trestného střílení Vodička urval druhý bod pro Králův Dvůr.

"Už několikátý dobře rozehraný zápas po sobě jsme ztratili jen kvůli vlastním individuálním chybám," konstatoval manažer čáslavského hokeje Vladimír Muras. "Dnes už to vypadalo, že bychom to mohli dotáhnout do vítězného konce. Bohužel jsme měli i trochu smůlu, například při gólu na 4:4, kdy se vystřelený puk do chumlu hráčů odrazil do brány," doplnil. "Ve druhé třetině se nám podařilo dát branku do šatny, měli jsme být psychicky nahoře. Do poslední části jsme ale vstoupili špatně a srazily nás individuální chyby," opakoval.

Branky a asistence: 27. Němec (Pipek), 28. Borovanský, 30. Pipek (Němec), 40. Kraučuk (Lang) - 29. Šnaidauf, 46. Mikáska (Prokš), 52. Mikáska (Prokš), 60. Vodička, 63. Vodička (trestné střílení). Vyloučení: 4/4. Využití: 1/0. Diváků: 403. Čáslav: M. Svoboda - Janata, Lang, Sladký, Borovanský, Kraučuk - Kadlec, Kůrka, Ježek, L. Muras, Křišťan - Šlejtr, L. Svoboda, Pipek, Skokan, Němec (Miler). Trenér Tomáš Topol. Králův Dvůr: Krejčí (41. Černý) - Žemlička, Veselý, Pánek, Tuček, Vodička - Žáček, Halada, Löffelmann, Verner, Hamada - Krásl, hráč č. 7, Šnaidauf, Mikáska, Prokš (Landa). Trenér Jan Kruliš.