Černošice ukončily hokejistům Čáslavi pětizápasovou vítěznou sérii

4. únor 2018, 19:59

Čáslav - Z posledních tří zápasů základní části krajské ligy hokejisté HC Čáslav sehrají dva doma: K tomu prvnímu nastoupili v neděli proti Černošicím, ovšem už bez Marka Němce. "Vyhověli jsme jeho žádosti a umožnili jsme mu start ve vyšší soutěži," uvedl čáslavský manažer Vladimír Muras s tím, že Němec odešel do Kolína.

Čáslav - Černošice 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

První třetinu začali lépe hosté, kteří byli aktivnější a těžili z nejisté rozehrávky Čáslavi. Pulkrab se opřel do puku z prostoru mezi kruhy, na jeho střelu odpověděl od modré Kůrka, ovšem ani jeho rána v síti neskončila. V 11. min. se už ale skóre měnilo, když Staňkovu střelu od modré srazil do sítě Hofmeister - 0:1. Práce před bránou stejného hráče se hostům vyplatila vzápětí při první přesilovce zápasu, kterou Černošice přetavily v druhou branku - 0:2. A to ještě před tím gólman M. Svoboda hasil příležitost Šalamouna. V 17. min. skončila střela Sema ve Svobodově lapačce a tak už se na skóre nic nezměnilo.

Druhou třetinu Čáslavští začali o poznání aktivněji, zlepšili důraz i pohyb, jenže první vážnější šanci si připravil Pulkrab, ovšem M. Svoboda odolal. Při početní výhodě domácí Sladký dobře netrefil, ve 27. min. M. Svoboda vychytal Formánka, Tlak Čáslavi postupně sílil, ovšem Frolíka v černošické bráně domácí ohrozit příliš nedokázali. Ve 37. min. měl asi největší příležitost Šlejtr, ovšem z levého kruhu puk dobře netrefil a místo toho hosté z brejku upravili na 0:3. Ve 39. min. Sladkého rána skončila ve Frolíkově lapačce a tak šly Černošice do posledního dějství s tříbrankovým náskokem.

Také do poslední části nastoupili domácí s chutí, jenže ve 46. min. Kůrka "namazal" na útočné modré Formánkovi, který svůj samostatný nájezd na M. Svobodu proměnil - 0:4. Čáslavští si ale připravili některé dobré příležitosti, jenže Ježek po Borovanského přihrávce neproměnil a v 52. min. Kůrka trefil tvrdou ranou od modré jen tyč. V 56. min. při domácí přesilovce pálil do tyče i Kraučuk, L. Muras potom přece jen korigoval výsledek na 1:4. Po pěti vítězných zápasech tak Čáslavští poznali hořkost porážky.

"Sportovně: Neměli jsme na ně. Černošice jsou velmi dobrým mužstvem, v této soutěži jedním z nejlepších," upozornil trenér Čáslavi Tomáš Topol a pokračoval v hodnocení střetnutí: "Nepředvedli jsme špatný výkon, bojovali jsme. V první třetině jsme byli možná trochu zaskočení, od druhé třetiny jsme byli vyrovnaným soupeřem. Zvonily tam nějaké tyčky, nějaké šance jsme si vytvořili. Klukům nemůžu nic říci, jsme dobití a domlácení. Šlo o velice slušnou přípravu na play-off."

Branky a asistence: 56. L. Muras (Kraučuk) - 11. Hofmeister (Staněk), 13. Hofmeister (Jobek), 37. Jobek (Sem), 46. Formánek. Vyloučení: 6/6. Využití: 0/1. Diváků: 582. Čáslav: M. Svoboda - Lang, Janata, Borovanský, Skokan, Ježek - Kůrka, L. Svoboda, Křišťan, L. Muras, Sladký - Šlejtr, Kapec, Pipek, Šudoma, Kraučuk (J. Krištof - Pánek, Miler). Trenér Tomáš Topol. Černošice: Frolík - Němeček, Staněk, Formánek, Pulkrab, Hofmeister - Hofman, Vladyka, Brejcha, Šalamoun, Loskot - Sem, Krudenc, Jobek, Mráz (Netopil - Ureš, Urbančík, Veselý, Červený). Trenér Luděk Záhorský.