Čtvrtfinálová série se do Kolína nevrátí

19. březen 2018, 11:00

Kolín - Čtvrtfinálová série se do Kolína nevrátí. Sezona kozlům skončila. Ve Žďáru nad Sázavou byli kozlové znovu lepším mančaftem, ale znovu přišli o vedení až na samotném konci utkání, tentokrát 50 sekund před koncem. Znovu prohráli. Tentokrát ne na nájezdy, ale v prodloužení.

Žďár – Kolín

4:3 pp

Vyhrál šťastnější, ne lepší. Na tom se po utkání shodli všichni. Kozlové v utkání začali diktovat tempo a vyjma druhé třetiny, kdy se museli bránit třem oslabením a jednomu trestnému střílení za zalehnutí puku v brankovišti, měli víc ze hry.

Šli do vedení hned v šesté minutě. Dali dva rychlé góly za sebou. Nejdřív souboj tváří v tvář vyhrál Morkes. Pak se do brány natlačil drze Němec a jeho puk dostrčil do brány Pilný. Bylo to rychle 2:0. Kozly pak zabrzdila odpověď domácích. Ti zachytil mohutný nástup Kolína a brankou na 1:2 se udrželi v zápase. Štěpánek prošel přes beka, našel spoluhráče, který po zemi trefil bránu.

Po již zmíněném náporu domácích ve druhé třetině přišlo vyrovnání. Domácí po řadě početních výhod puk do brány prostě dotlačili. Ale kozlové ukázali svou sílu a odpověděl. Ještě do konce třetiny. Už pomalu beznadějnou situaci dva na dva, kdy domácí měli k puku blíž, proměnili kozlové v gól. Zumr udržel pásmo, s plamenem na zádech poslal kotouč na druhou stranu na Němce. Ten si udělal prostor a dokázal puk po zemi poslat až do sítě – 2:3.

Vedení drželi kolínští hokejisté pak celou třetí třetinu. Ukrajovali minuty do konce a k výhře a vrácení série do Kolína byli blízko. V power play domácích jen těsně minuli bránu, vybojovali i vhazování v útočném pásmu. Jenže domácí v poslední minutě ještě zmobilizovali síly a v šesti proti pěti z několikáté dorážky puk do brány dostali.

Vynutili si prodloužení a v něm poměrně rychle využili drobného zaváhání Kolína. Trefa pod víko ukončila kozlůmsezonu. Podruhé za sebou vzali žďárští vedení Kolínu na konci utkání, a tím rozhodli o svém postupu do semifinále.

Kozlům sezona skončila. V pátek se ještě rozloučí s fanoušky ve srandamači, pak vyperou dresy a udělají si měsíc volno.

Branky: 7. Pytlík (Štěpánek), 33. Štěpánek (Pytlík, Jícha), 60. Pleva (Štěpánek), 62. Peslar (Štěpánek) - 6. Morkes (Prokop), 6. Pilný (Němec, Prokop), 37. Němec (Zumr). Rozhodčí: Maršálek, Held - Musil, Maloušek. Vyloučení: 0:3, navíc TS (proti KOL) zalehnutí puku v brankovišti. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 1411. Třetiny: 1:2, 1:1, 1:0 - 1:0.

Kolín: Sejpal - Pýcha, Březina, Voženílek, Hanzl, Barták, Kadlec - Panna, Semirád, Malý - Kozák, Morkes, Zumr - Pilný, Prokop, Němec.