Domácí jízda Čáslavi pokračuje, v neděli rozprášila kladenskou Hvězdu osmi góly

29. leden 2017, 19:37

Čáslav - Krajská soutěž pokračovala pro hokejisty HC Čáslav v neděli dalším zápasem: Na domácím ledě přivítali Hvězdu Kladno. Soupeře vůbec nešetřili, nasázeli mu osm gólů.

Čáslav - Hvězda Kladno 8:0 (2:0, 2:0, 4:0)

V první třetině se domácí prosadili dvakrát, resp. Kůrka: Nejprve v 5. minutě otevřel skóre tvrdou střelou od modré čáry a v 17. minutě využil dvojnásobnou přesilovku Čáslavi. A jak jinak, než opět ranou od modré - 2:0.

Hned ve druhé minutě druhé části zápasu ujel v oslabení Miler, svůj nájezd proměnil v třetí gól a bylo jasné, že střetnutí se soupeřem, který do Čáslavi přijel pouze s jedenáctkou hráčů do pole, je pouze otázkou skóre. Když ve 30. min. Kapec po vyhraném buly propálil gólmana a upravil tak na 4:0, mohli diváci začít slavit.

Vítěznou eufórii si tribuna užila zejména v poslední třetině, kdy hráči potěšili diváky dalšími čtyřmi góly. Nejprve Pipek ve 48. min. zvýšil na 5:0, v 50. min. se Kapec pustil mezi dva beky a svůj průnik přetavil v šestou branku, v 57. min. obléhání kladenské brány zakončil Pipek sedmým gólem a brankový účet uzavřel v 59. min. Miler - 8:0.

"Opět jsme získali tři tzv. povinné body, i když hokej dneska nebyl nic moc," komentoval utkání trenér HC Čáslav Jiří Mlika. "Proti Hvězdě Kladno se nám nedařilo, až v poslední třetině nám tam napadaly nějaké góly," doplnil a upřesnil: "Málo jsme stříleli, nevyužili jsme plno přesilovek. Nakonec jsme skóre přece jen trochu vylepšili."

Už v první třetině domácí střídačku opustil Michal Kraučuk po zásahu soupeřovy hole do obličeje. "Má roztržený nos, jel do nemocnice na šití," uzavřel Jiří Mlika.

Branky a asistence: 5. Kůrka (Němec), 17. Kůrka (Janata), 22. Miler, 30. Kapec (L. Muras), 48. Pipek (Šudoma), 50. Kapec, 57. Pipek (Šudoma), 59. Miler (Němec). Vyloučení: 2/8. Využití: 1/0. Oslabení: 1/0. Diváků: 498. Čáslav: J. Krištof (M. Svoboda) - Janata, Kůrka, Pipek, L. Muras, Němec - L. Svoboda, Pálek, Kapec, Šudoma, Kraučuk - Šlejtr, Uhlíř, Miler, Pánek. Trenér Jiří Mlika. Hvězda Kladno: Formánek - Bakula, Vrkota, Fiedler, Vimmer, Pavlíček - Routa, Průcha, Palivec, Procházka, Stach - Brázdil. Trenér Antonín Routa.