Forward Kozlů Semirád: Nohy nebolely, plíce ano

12. srpen 2018, 16:13

Kolín - Čtvrteční první přátelské utkání Kolína letošní sezony, které kozlové sehráli na ledě Vrchlabí, přineslo jedinou branku (výhra Kolína 0:1 pp), jediného střelce. V šedesáté první minutě se jím stal kolínský forward Jakub Semirád. Po utkání jsme mu položili několik otázek.

Jakube, jaký byl první zápas? Bolely nohy?

Nohy nebolely, plíce bolely. Bylo to náročné, ale hrálo se dobře. Bylo to nahoru dolu, kondice je potřeba na začátku. Myslím, že na úvod to byl pěkný přátelák z obou stran.

Možná to mělo náboj a tempo ne přáteláku, ale klidně i mistráku. Co myslíš?

Oba týmy do toho šly naplno. Víme, že v sezoně proti sobě budeme hrát a chtěli jsme se o to poprat od první bule. Myslím, že jsme do Vrchlabí přijeli v roli lehkého outsidera, ale předvedli jsme dobrý výkon a myslím si, že jsme si tu výhru o něco víc zasloužili.

Rozhodla nakonec jedna branka. Čím to bylo, že gólů nepadlo víc, když šance byly?

Bylo to tím, že gólmani na obou stranách velice dobře zachytali. My jsme pak v závěru proměnili přesilovku. Přesilovka čtyři na tři se musí využít. Kdo nedá čtyři na tři nebo pět na tři, tak si nezaslouží vyhrát.

Kolín měl jednu krátkou třicetisekundovou přesilovku pět na tři i během utkání, nedal, až pak tu výhodu čtyři na tři v prodloužení. Gól jsi vsítil ty. Můžeš popsat tu situaci?

Začalo to už od první bule, že jsme nenechali si vyhodit puk. O každý puk, co jsme ztratili, jsme hned bojovali. A pak jsme to sehráli neuvěřitelně do prázdné brány. Dominik (Zumr pozn.red.) my to připravil. To kdybych nedal, tak nemůžu hrát. To by byla chyba, kdybych nedal.

Loni na konci sezony ti sezona nevyšla střelecky asi tak, jak by sis představoval, že? Je možné, že tato branka tě nakopne a bude z tebe letos střelec.

Jedině v to doufám, ale nejde úplně o mě, ale o celý tým. Chceme se dostat co nejdál. Nejdříve je důležité se dostat do play off, pak uvidíme, co bude dál.