Hokejisté Čáslavi nasázeli do sítě Velkých Popovic sedm gólů!

24. listopad 2018, 20:09

Čáslav - Po dvou prohrách si hokejisté HC Čáslav chtěli spravit chuť v sobotu doma: V rámci 11. kola krajské ligy totiž hostili Slavoj Velké Popovice:

Čáslav - Velké Popovice 7:1 (0:0, 4:0, 3:1)

Domácí sice jako první sehráli přesilovku, ovšem ze své převahy v útočné třetině nic nevytěžili a v 6. min. naopak dvě minuty čelili převaze dvou mužů, když byli současně vyloučení L. Svoboda a brankář Vich. Ovšem ubránili se bez větších potíží, ovšem trestná lavice domácích byla v první části utkání v permanenci. Několik střel soupeře pochytal Vich, jinak Čáslav hosty k ničemu vážnějšímu nepustila.

Také na začátku druhé třetině domácí zahřívali hlavně trestnou lavici, ovšem hosté z přesilovek nic nezískali a karta se začala obracet. Ve 27. min. odstartoval gólovou parádu druhého dějství Kraučuk. V pěstním souboji si to rozdali M., Pipek  Hellarem, jenže důležitější bylo, že hned po buly Borovanský přetavil přečíslení dva na jednoho v druhou branku - 2:0. Domácí obraně ve 32. min. ujel Vacek, ovšem se zakončením váhal, až se vytlačil do rohu kluziště. To ve 36. min. Borovanského nastřelenou přihrávku srazil do sítě Sladký a ve 40. min. L. Muras v přesilovce doklepl do sítě odražený kotouč - 4:0.

Ve 45. min. T. Pipek v závěru své individuální akce vybruslil zpoza brány a pátým gólem vzal soupeři všechny choutky na korekci výsledku. Čáslavští měli zápas plně pod kontrolou a jedinou otázkou zůstalo, kolik branek ještě dají. Rejna vzápětí přestřelil domácí bránu, zato ve 48. min. se už skóre měnilo, ale na druhé straně: Parádní kombinaci celého útoku završil T. Pipek, který uklidil puk k tyči - 6:0. V 59. min. obléhání hostující branky ukončil Borovanský sedmou branek, hosté se potom dočkali až v samotném závěru. Čáslavští propadli na útočné modré čáře a brejk proměnil Kučera - 7:1.

"Jsem rád, že jsme po dvou slabších zápasech vyhráli," přiznal trenér Čáslavi Tomáš Topol. "Už v úterý a pátek kluci k tréninku přistoupili perfektně, k zápasům jsme si něco řekli a vrátili se k poctivé hře," upozornil. Čáslavské v v utkání s Velkými Popovicemi zdobila hlavně bojovnost. "Tak jsme to hrát chtěli, prostě to umlátit," poznamenal kouč. Další zápas sehrají Čáslavští opět doma, v sobotu 1. prosince přivítají od 17 hodin BK Mladá Boleslav B. "Aby se tři dnešní body počítaly, potřebovali bychom je potvrdit v následujícím utkání," zdůraznil a dodal: "Chceme pokračovat ve stejné hře a půjdeme za vítězstvím."

Branky a asistence: 27. Kraučuk, 28. Borovanský (T. Pipek), 36. Sladký (L. Svoboda, T. Pipek), 40. L. Muras (Šulc), 45. T. Pipek, 48. T. Pipek (Sladký, Borovanský), 59. Borovanský (T. Pipek) - 60. Kučera (Freisler). Vyloučení: 11/10, navíc Ježek 10 minut OT. Využití: 2/0. Diváků: 295. Čáslav: Vich - L. Svoboda, Lang, Borovanký, T. Pipek, Sladký - Janata, Šulc, Křišťan, L. Muras, Kraučuk - Šlejtr, Kůrka, Ježek, Jiří Vlach, M. Pipek. Trenér Tomáš Topol. Velké Popovice: Lorenc (41. Jizba) - Lacek, Braniš, Vacek, Žoha, Chochola - Černý, Nejedlý, Maňas, Rejna, Kučera - Mocek, Vlček, Freisler, Hellar, Kukačka. Trenér Petr Kotráš.