Hokejisté Čáslavi slaví vítězství v základní části, nyní vyhlíží Kutnou Horu!

3. únor 2019, 20:01

Čáslav - Základní část krajské ligy finišuje, do konce má Čáslav v programu dvě domácí utkání a na závěr střetnutí ve Velkých Popovicích. V nedělním domácím střetnutí hokejisté HC Čáslav přivítali HC Buldoci Neratovice, za týden se budou těšit na kutnohorské Sršně:

Čáslav - Neratovice 10:1 (3:1, 3:0, 4:0)

Skóre otevřeli hosté v 9. min., když Pokora dostal při přesilovce puk z rohu kluziště a trefil do černého - 0:1. Domácí ale skóre do první přestávky otočili: Nejprve Kůrka vyslal pár tvrdých ran od modré, ve 12. min. tlak Čáslavii sílil a T. Pipek trefil do horního růžku vyrovnání - 1:1. Neuběhly ani dvě minuty, když se M. Pipek dostal až před gólmana a následný zmatek před hostující bránou ukončil Ježek - 2:1. Čáslav přidala v první třetině ještě třetí branku: V 18. min. Kraučuk zavezl kotouč do útočného pásma a potom uklidil do prázdné brány Křišťanovu přihrávku - 3:1. Minutu před koncem pak M. Pipek nabídl čtvrtý gól Jiřímu Vlachovi, jeho příležitost ale zneškodnil gólman Kresta.

Na začátku druhého dějství přestáli domácí více jak minutovou dvojnásobnou přesilovku, aby potom tři branky vměstnali do dvou minut: Ve 28. min. Kraučuk vytěžil ze sílícího tlaku gól na 4:1, ve 29. min. Navrátil využil přesilovku a ve 30. min. se Sladký natlačil před gólmana a upravil už na 6:1. Gólman M. Svoboda potom úspěšně vyřešil nájezd Chvojky, ale Čáslavští jinak dohráli druhou třetinu v téměř exhibičním tempu a zahodili několik šancí. Po gólu volala hlavně příležitost Borovanského, který si kotouč vyměnil s Kraučukem. Měl před sebou prázdnou bránu, tu ale netrefil.

Ve třetí třetině už nikdo nepochyboval, že si Čáslav připíše vítězství a tím i vítězství v celé základní části. Zápas se stal jen otázkou skóre: Ve 47. min. Šulc parádní kolmicí vysunul L. Murase, který zvýšil na 7:1, vzápětí Navrátil po pěkné individuální akci upravil na 8:1", v 50. min. Šlejtrova střela zapadla za tyč a v 51. min. Borovanský završil stav na 10:1.

"Bylo vidět, že tým Neratovic není v optimálním rozpoložení," předeslal trenér Čáslavi Tomáš Topol. "My jsme vstoupili do zápasu špatně, prvních deset minut bylo vlažných," upozornil a pokračoval: "Začátek byl ovlivněný vyloučením a obdrženou brankou. Dál už jsme v zápase dominovali a hráli svůj hokej." Čáslavským stačily dva body k jistotě vítězství v celkovém pořadí základní části. "To jsme chtěli, náš první cíl byl celou základní část vyhrát," upozornil kouč a dodal: "Už se budeme soustředit hlavně na play off. I když za týden nás čeká sledované derby s Kutnou Horou, pro nás je ale provořadé naladit se na nadstavbovou část," uzavřel Tomáš Topol.

Hokejisté Čáslavi připravili divákům skvělou podívanou okořeněnou deseti góly. "To ano, ale prvních deset minut dobrých nebylo," upozornil mladík v čáslavském týmu Jiří Vlach. "Naštěstí nám to tam napadalo, narozdíl od soupeře. Potom už jsme hráli svou hru a už to šlo," oddechl si. Na začátku druhé třetiny bylo důležité, že domácí ubránili téměř dvouminutovou přesilovku hostů pět na tři. "Bylo dobře, že jsme náskok udrželi, pak už problém nebyl," souhlasil Jiří Vlach. V čáslasvské kabině bude hodně veselo, padnou prémie za Sladkého stý gól v soutěži a také Borovanského desátý v zápase. "Je jasné, že kluci budou muset něco dát," smál se čááslavský mladík.

Branky a asistence: 12. T. Pipek (Borovanský), 14. Ježek (Navrátil), 18. Kraučuk (Křišťan, Šulc), 28. Kraučuk (Jiří Vlach), 29. Navrátil (Ježek, Lang), 30. Sladký (Bílek), 47. L. Muras (Šulc), 48. Navrátil, 50. Šlejtr (Navrátil, Ježek), 51. Borovanský (Sladký)  - 9. Pokora (Prejza). Vyloučení: 4/6, navíc Kůrka 10 minut OT. Využití: 1/1. Diváků: 436. Čáslav: M. Svoboda - Bílek, Lang, Borovanský, T. Pipek, Sladký - Janata, Šulc, Křišťan, L. Muras, Kraučuk - Šlejtr, Kůrka, M. Pipek, Ježek (Jiří Vlach), Navrátil. Trenér Tomáš Topol. Neratovice: Kresta - Sojka, Horevaj, Veselý, Macek, Pokora - Pšánský, Šimek, Prejza, Rak, Chvojka - Pek, Vočadlo, Štukheil. Trenér Jakub Mrázek.