Hokejisté Čáslavi v prvním domácím zápase potěšili diváky výhrou nad Vlašimí!

28. září 2017, 21:21

Čáslav - po výhře v Poděbradech a prohře v Kolíně se Žabonosy se hokejisté HC Čáslav poprvé představili v krajské lize vlastním fanouškům: Ve čtvrtek 28. září přivítali Rytíře z Vlašimi:

Čáslav - Vlašim 6:4 (1:2, 3:2, 2:0)

Diváci v první třetině viděli svižný hokej, který se přeléval z jedné strany na druhou. Za domácí zahrozil Kraučuk, jehož rána z pravé strany minula vlašimskou bránu, potom se mezi kruhy prodíral Pipek, ovšem na gólmana recept nenašel. Závar před svou bránou ustál i čáslavský brankář M. Svoboda, který ale kapituloval jako první: Rána Vencovského se jen otřela o boční síť jeho brány, Cerk v dobré pozici netrefil branku a teprve až puk Burda propadl domácímu brankáři do sítě - 0:1. odpověď našli "Letci" už za necelé tři minuty: Křišťan s Kraučukem zatopili obraně soupeře a při signalizovaném faulu proměnil výhodu Kapec - 1:1. Dvě minuty před koncem první třetiny ale hostům stačilo patnáct vteřin, aby využili přesilovku a na vedení Vlašimi po první třetině nezměnil nic ani Ježek, jehož střela sice mířila do horního růžku, ale gólman Holánek vyrážečkou vytěsnil puk mimo.

Druhou třetinu začali domácí aktivněji a brzy si vytvářeli brankové možnosti. ve 26. min. Čáslavští rozpoutali brankovou přestřelku, ve které se přetahovali se soupeřem o skóre: Nejprve se Němec snažil objet branku a kotouč zasunout do odkryté brány, vyrovnal až o chvíli později, když mu přihrál Kapec a on mě mezi kruhy dostatek času zamířit - 2:2. Vzápětí ale na druhé straně Cerk trefil břevno, aby na druhé straně Pipek dostal domácí poprvé do vedení - 3:2. Ve 31. min. se potom proti Němcovi vytáhl skvělým zákrokem gólman a ve 36. min. bylo opět srovnáno: Těsně po skončení vlašimské přesilovky se Cerk protáhl mezi beky a uklidil puk k tyči - 3:3. Jenže hned po vhazování ujel Ježek a vrátil vedení na stranu Čáslavi - 4:3! Vlašimští dorovnali stav ve 37. min. tečovanou ranou Kucharčík - 4:4.

Prakticky celé poslední dějství se odehrálo v obranné třetině Vlašimi, která dlouho odolávala útokům a šancím Čáslavi. V 50. min. si připsal klíčový zákrok gólman Čáslavi M. Svoboda, který výtečně zlikvidoval nájezd Vencovského. Z množství příležitostí se domácí prosadili až v poslední minutě brankou Janaty, který v poslední vteřině pečetil vítězství červenobílých barev gólem do prázdné brány - 6:4.

Trenér Čáslavi Tomáš Topol neskrýval zklamání z výkonu svého celku. "Rozdíl proti zápasu se Žabonosy byl určitě v nasazení, bylo tam více pohybu i bruslení," vysvětlil. "V útočném pásmu jsme dnes byli silní, ale děláme strašné chyby v obraně," zlobil se a navázal: "Otáčení výsledku nás stojí hodně sil. Je to vyšší soutěž, stojí proti nám zkušenější hráči a stojí to hodně sil. Vlašim přijela s perfektní obranou, hrála vlastně to, co bychom chtěli i my. Bylo těžké se v útoku prosadit, do toho jsme udělali čtyři laciné chyby v obraně a to nás mohlo stát i zápas. Momentálně prožíváme období, kdy se hodně nadřeme na vstřelené branky a na to potřebujeme hodně doslova vyložených šancí. A obrana tomu nepomáhá."

V dalším kole se Čáslav představí v sobotu na ledě Neratovic v repríze loňského finále krajské soutěže.

Branky a asistence: 15. Kapec (Kraučuk), 265. Němec (Kapec), 28. Pipek (Šlejtr), 37. Ježek, 60. Janata (Němec), 60. Janata - 12. Burda (Horák), 18. Matějka (Kucharčík), 36. Cerk, 37. Kucharčík (Matějka). Rozhodčí: Novák - Mrázek, Pacovský. Vyloučení: 2/2. Využití: 0/1. Diváků: 380. Čáslav: M. Svoboda - Janata, Lang, Borovanský, L. Muras, Sladký - Šudoma, Kůrka, Ježek, Křišťan, Kraučuk - Šlejtr, L. Svoboda, Pipek, Kapec, Němec. Trenér Tomáš Topol. Vlašim: Holánek - Drahoš, Vondráček, Soukup, Cerk, Burda - Vencovský, Vl. Pessr, Gebel, Horák, Kučera - Výborný, J. Pessr, Matějka, Kucharčík, Veselka. Trenér Stanislav Veselý.