Hokejisté Kolína podlehli Táboru, zápas poznamenala minela rozhodčích

5. leden 2020, 10:31

Kolín - Počtvrté v řadě kozlové Tábor neporazili. Na domácím ledě sice dlouho drželi vedení, ale nakonec o něj v poslední třetině přišli a minutu a třičtvrtě před koncem dokonce i o remízový stav.

Kolín - Tábor  2:3 (2:1, 0:0, 0:2)

Kozlové šli po Pýchově dělovce od modré ze čtvrté minuty do vedení. Po rychlém vyrovnání Tábora, kdy Matušík přešel přes celé pásmo, aby po zemi skóroval, ale pořád drželi otěže utkání. V polovině třetiny Stehlík od modré využil přesilovou hru a poslal kozly do vedení 2:1. Pak vsítil dokonce po brejku i další branku. Jenže tu hlavní sudí neuznal, protože puk vylétl rychle ven z brány, rozhodčí gól neviděl a nefungovala ani světelná signalizace.

Kozlové tak pokračovali v utkání pouze s jednobrankovou výhodou. A ta jim nakonec nestačila. V prostřední části ztratili tempo, ale stále drželi gólový odstup. V úvodu poslední části ale inkasovali. Táborští využili od modré přesilovou hru a bylo vyrovnáno.

Kolín byl pak víc na puku a víc střílel na bránu, ale co naplat. Necelé dvě minuty před koncem se hosté dostali do útoku a střela z kruhu skončila ve vinglu – 2:3. Kozlové ve zbylém čase ještě bojovali o vyrovnání, ale nepodařilo se.

,,Nebyl jsme spokojený s výkonem ve druhé třetině. Tam jsme urazili hokejového pánaboha. Tam jsme nepracovali, jak jsme měli. Soupeř to v závěru potrestal. Tentokrát se štěstí přiklonilo na stranu soupeře. My jsme měli štěstí v předešlých zápasech s Táborem, tentokrát ho měl Tábor,“ zhodnotil trenér Kolína Petr Martínek utkání.

A co řekl k neuznanému gólu? ,,Nemáte video a takové možnosti odvolání. Ze střídačky nemohu posoudit, jestli to byl gól nebo ne. Ale pokud brankový rozhodčí řekne hlavnímu, že viděl gól a hlavní ho přesto neuzná, tak se ptám, proč platíme brankové rozhodčí. Nevím, co k tomu víc říct. Rozhodčí neviděl gól, neuznal gól, brankový ho viděl. Bohužel to nezměníme,“ okomentoval kontroverzní moment sobotního utkání trenér Kolína Petr Martínek.

Branky: 4. Pýcha (Březina, Kozák), 10. Stehlík (Jankovský) – 7. Matušík (Černý), 45. Černý (Matušík, Zayml), 59. Havelka (Seidl).

Rozhodčí: Zavřel – Marek, Kettner. Vyloučení: 3:5, navíc Šulek (TAB) 10 min za ZHK. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 2:1, 0:0, 0:2. Diváci: 1073.

Kolín: Sejpal (Hermann) – Březina, Pýcha, Hanzl, Jelínek, Barták, Havelka, Sladký, Nutil – Semirád, Šafránek, Malý, Jankovský, Zumr, Stehlík, Procházka, Martínek, Němec, Netušil, Kozák, Kysela.

Zdroj: sc-kolin.cz, Tereza Marvánková Hölzlová