Hokejisté Kolína porazili Šumperk, rozhodla famózní první třetina!

4. prosinec 2020, 11:54

Kolín - Kozlové prolomili smůlu proher o gól a na domácím ledě vyhráli vysoko nad Šumperkem. Základ výhře dali hned v první třetině, kterou vyhráli 4:0.

Kolín – Šumperk 7:4 (4:0, 2:3, 1:1)

Prohry o gól už kozlům začaly takříkajíc lézt krkem, a tak si spravili chuť vysokou výhrou. Kdo to schytal? Šumperk.

Alespoň tak to vypadalo v první třetině. Jako první tedy zahrozili hosté, ale pak se chytli modrobílý trefou Kukly, který dostal puk do druhé vlny na modrou, sjel si mezi kruhy a rozvlnil síť a hosté se nestačili divit.

Gólová slina se totiž při kozlech držela celou třetinu. Hned v páté minutě Síla nepohrdl dlouhou přihrávkou Pýchy, protáhl krok a našel na druhé straně najíždějícího Petržilku – 2:0. Pak po Šafránkově vyhraném buly ukořistil puk Jankovský, vyjel si z kruhů před bránu a nekompromisně zakončil. A aby toho nebylo málo, Kolín přidal ještě čtvrtou trefu v závěru třetiny. Z brejku se radoval po pasu Zdeňka Stehlík.

Vysoké vedení kozly ale tak trochu ukolébalo a od druhé třetiny měli sami se sebou co dělat. Kupili chyby a nechávali hosty nadechnout. Nejprve je nechali snížit na 4:2. A když pak během jedné minuty udeřili dvakrát a znovu odskočili na rozdíl čtyř branek, nechali hosty nadechnout podruhé. Znovu se Šumperští přiblížili na rozdíl dvou branek. Přitom jeden z inkasovaných gólů dostali Kolínští ve vlastní přesilovce.

Nicméně o body a výhru se nakonec kozlové oloupit nenechali, i když si chvílemi zahrávali s ohněm. Svůj tým uklidnil v padesáté čtvrté minutě Jankovský, který uklidil kotouč do protilehlého rohu branky div neroztrhl síť. Kolín pak už pohodlné tříbrankové vedení pohlídal a bral tři body.

Branky a nahrávky: 4. Kukla (Král), 5. Petržilka (Síla, Pýcha), 12. Jankovský (Šafránek), 18. Stehlík (Zdeněk, Lukeš), 35. Mašín (Semirád, Němec), 35. Král (Jankovský, Šafránek), 54. Jankovský (Šafránek, Král) – 22. Král (Gewiese), 32. Baláž (Jaroš, Kabelka), 39. Jaroš (Ševčík, Milfait), 46. Král (Jaroš, Věntus). Rozhodčí: Valenta, Hucl –Štofa, Baxa. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. Oslabení: 0:1. Třetiny: 4:0, 2:3, 1:1. Bez diváků.

Kolín: Lukeš – Husa, Kukla, Blaha, Zdeněk, Váchal, Pýcha – Jankovský, Šafránek, Král – Krejčík, Zumr, Stehlík – Síla, Petržilka, Semirád – R. Martínek, Němec, Mašín – Štohanzl.

Šumperk: Peksa (12. Altrichter) – Gewiese, Kabelka, Nepokoj, Ševčík, Věntus, Dosek – Jaroš, Milfait, Baláž – Krejčiřík, Král, Kratochvíl – Kučera, Spratek, Hroch – Blaško, Krč, Danielčák.

Zdroj: sckolin.cz, Tereza Marvánková Hölzlová