Hokejisté Kolína přivezli z Kadaně povinnou výhru

7. únor 2021, 15:42

Kadaň - Po jedenácti minutách to v Kadani vypadalo na hladkou záležitost, která se ale nakonec nekonala. Kolín tak o své výhře rozhodoval až v poslední třetině.

Kadaň – Kolín 3:4 (2:3, 1:0, 0:2)

Na začátku to byl kolínský koncert. Hráčům to na ledě ladilo. Skóre kozlové otevřeli hned v první minutě a v jedenácté vedli už 3:0. Vycházelo všechno, přihrávky, akce a góly. Ten první vsítil po třiceti jedna sekundách Václav Jankovský, který proměnil akci dva na jednoho a nahrávku spoluhráče Šafránka. O druhý se postaral z kruhu do horního růžku branky Husa a do třetice to byla po Husově střele dorážka Jankovského do odkryté klece.

Jenže pak kozlové jednou ztratili puk v obraném pásmu, přišla střela od modré a teč těsně před Sejpalem, a bylo po suverenitě. Domácí přerušili galajízdu Kolína a dostali se modrobílým pod kůži a ještě před koncem první třetiny snížili na rozdíl jedné branky. Byla to zase teč těsně před Sejpalem, pod víko.

A když pak v prostřední části měli Kolínští šance, nedali. Stehlíkova tvrdá střela vypadla gólmanovi z ruky a nebyl nikdo na dorážku. Váchal se uvolnil za všechny hráče, ale z bezprostřední blízkosti nedal, a tak přišel trest na druhé straně. Ve třiatřicáté minutě po chybě na rozehrávce domácí vzali puk v útočné třetině a střela přesně k tyči znamenala vyrovnání.

Do poslední části se tak šlo za vyrovnaného stavu a začínalo se prakticky od začátku. Kozlové zredukovali sestavu a poměrně brzo vrátili vedení na svou stranu. To byl klíčový moment utkání. Blaha vystřelil od modré a Semirád svým prvním letošním gólem, tečí jeho puku, vlastně rozhodl utkání. Pozdější přesilovková nekompromisní trefa Krále, která musela být slyšet i venku před stadionem, jen ztvrdila vedení a výhru Kolína 5:3.

Kozlové tak i přes drobné zaváhání tři body vybojovali a stále se drží na dostřel play off.

Branky: 13. Naar (Seemann, J. Svoboda), 17. Matyáš Svoboda (Homer), 33. Adámek (J. Svoboda, Koblížek) – 1. Jankovský (Šafránek, Sejpal), 8. Husa (Jankovský, Petržilka), 11. Jankovský (Husa), 46. Semirád (Blaha), 50. Z. Král (Jankovský, Šafránek). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Belko, Tvrdík. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 2:3, 1:0, 0:2. Bez diváků.

Kolín: Sejpal – Husa, Kukla, Váchal, Pýcha, Blaha, Muška – Jankovský, Šafránek, Petržilka – Krejčík, Veselý, Král – Martínek, Semirád, Stehlík – Zumr, Štohanzl, Němec – Síla.

Kadaň: Zajíček – Trefný, Kottek, Naar, Seemann, Delmarche, Běhula, Horáček – M. Zabloudil, Kulich, Chlouba – Koblížek, J. Svoboda, Adámek – Matyáš Svoboda, Bucek, Homer – Konášek, Hradecký, Jakub Veselý.

Zdroj: sckolin.cz, Tereza Marvánková Hölzlová