Hokejisté Kolína prolomili nepříznivou sérii

14. leden 2021, 13:29

Kolín - Vstup do nového kalendářního roku Kolínu vůbec nevyšel. Z prvních tří utkání v roce 2021 nevytěžili kozlové ani bod. Onu nepříznivou sérii se naštěstí podařilo prolomit v druhém domácím zápase, kdy na led Kolína zavítali Zubři z Přerova.

Kolín - Přerov 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Začátek středečního zápasu ovšem vůbec nenasvědčoval, že by se série utkání bez bodu pro Kolín schylovala ke konci. Prvních deset minut byli podstatně aktivnější hosté z Přerova, kteří vydatně zkoušeli pozornost brankáře Lukeše. K dispozici měli i jednu přesilovou hru, ale ani ta ke změně skóre nevedla. Obraz hry se začal vyrovnávat až v druhé polovině třetiny. Kozlové se však také ve své přesilové hře neprosadili, takže do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

I ve druhé třetině měli opticky více ze hry hosté, Kolín hrozil především z brejků. Oba mančafty však zatím drželi nad vodou strážci svatyně. Skóre se tak měnilo až v čase 37:23, když šel Kolín do vedení. Po vyhraném buly v útočném pásmu se puku zhostil Blaha, který vyslal projektil na branku hostí. Ta nakonec skončila těšně před brankářem Dvořákem, čehož využil dravý Jan Veselý, který nadvakrát z bezprostřední blízkosti propasíroval puk do branky – 1:0.

Třetí část nabídla zdaleka nejzáživnější hokej na obou stranách. Po otevření skóre utkání v závěru druhé periody se střídaly šance na obou stranách kluziště. Hned v první minutě se navíc poroučel na trestnou lodivod domácí obrany Husa a Zubři měli jedinečnou šanci vyrovnat. V početní výhodě však dokázali pouze nastřelit tyč Lukešovy branky.

Ke srovnání stavu však přece jen došlo. A opět krátce po vyhraném buly v útočném pásmu. Tentokrát však na puntíku vybojoval puk hostující Hejcman, který poslal kotouč na modrou na připraveného Josefa Hrabala, a ten dělovkou přes hradbu těl překonal bezmocného Lukeše. V čase 44:24 tak svítil na světelné tabuli stav 1:1.

Útočný hokej však pokračoval i nadále a hra se přelévala z jednoho konce kluziště na druhý. A v čase 52:53 šli poprvé do vedení hosté. Přerovští jeli dokonce tři na jednoho. Puk na levém křídle dostal Macuh a vyslal ho na Lukeše, který jej ještě dokázal vyrazit, ovšem na dorážku Daniela Indráka, která mu obloučkem přeplachtila rameno, byl již krátký – 1:2.

Kozlové se po inkasované brance ovšem nesložili a vrhli všechny síly do útoku. A vyplatilo se. V čase 57:31 se prosadila první kolínská lajna. Husa z obrany našel na modré připraveného Jankovského, který se protáhl podél mantinelu a naservíroval puk před branku Davidu Šafránkovi, pro něhož nebyl problém nasměrovat kotouč nad levé rameno bezmocného Dvořáka – 2:2. A přesně minutu po vyrovnávací brance strhli domácí vítězství na svou stranu už definitivně. Petržilka výborně napadal rozehrávku za brankou hostí, z čehož mohl po zmatcích využít z levého kruhu pálící Stehlík. Jeho střela byla ještě zblokována, ovšem k puku se následně dostal Martin Štohanzl, který už hostujícího gólmana prostřelit dokázal – 3:2.

Opaření Zubři zkusili v závěru hru bez brankáře, při níž se dostali k několika zajímavým šancím, z nichž jednu obětavým pádem do „golfáku“ od modré překazil Král, ale skóre už se na kolínském zimním stadionu neměnilo. Kozlové si tak po vyrovnané bitvě připisují první body do tabulky Chance ligy v roce 2021.

Branky: 38. Veselý (Krejčík, Blaha), 58. Šafránek (Jankovský, Husa), 59. Štohanzl (Stehlík, Pýcha) – 45. Hrabal (Hejcman), 53. Zbořil (Macuh, Dobiáš). Rozhodčí: Doležal, Marek – Roischel, Flegl. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:2. Bez diváků.

Kolín: Lukeš – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Váchal, Pýcha, Zdeněk – Jankovský, Šafránek, Král – Krejčík, Zumr, Veselý – Síla, Štohanzl, Petržilka – Semirád, Martínek, Stehlík.

Přerov: Dvořák – Hrabal, Kubeš, Zbořil, Krisl, Černý, Dluhoš, Kučeřík – Doležal, Pšurný, Dostálek – Štefka, Hejcman, Dobiáš – Indrák, Süss, Svoboda – Číp, Macuh.

Zdroj: sckolin.cz, Tereza Marvánková Hölzlová