Hokejisté Kolína v Litoměřicích pětkrát inkasovali a odjeli s prázdnou

13. leden 2021, 11:54

Litoměřice - Vyspat se a zapomenout. Nejméně povedený výkon sezony předvedli kolínští hokejisté v pondělí v Litoměřicích a odjeli poraženi 1:5.

Nepovedl se jim hned úvod první třetiny, když hned po dvou minutách faulovali a po osmi vteřinách oslabení inkasovali. Po křižné nahrávce zpoza brány zívala před Svobodou jen prázdná klec. Do toho pak přišla další rána v podobě gólu na konci dějství do šatny po brejku dva na jednoho a zavěšení pod víko.

Domácí pak přidali další dvě trefy ve druhé části, během čtyř minut dali dva góly a bylo jasné, že se bude hrát už jen o to, o kolik gólu utkání skončí. Kolín navíc musel pro zranění střídat gólmana.

Jeho nástupce Ondřej Martínek se ale v bráně usadil dobře a nebýt jednoho gólu z první minuty třetí třetiny, zůstal by s nulou. Domácí tak celkově nasázeli pět branek. Kolín nakonec alespoň snížil na konečných 1:5. Robin Martínek přijal přihrávku od Stehlíka a zamířil přesně k tyči.

"Dneska jsme byli marní od začátku. Mysleli jsme si asi, že to půjde samo proti mladým klukům. I když domácí mají dvě pětky zkušených a dvě pětky mladých, takže to není jen mladý tým. Upozorňoval jsem hráče, že to bude kolotoč, že jsou to nalítaní kluci, kteří se věnují pouze hokeji. My jsme k tomu přistoupili hrozně laxně. Hrozně labilně. Nebyl to dobrý výkon,“ byl po utkání smutný kolínský trenér Petr Martínek.

"Někteří hráči mě na druhou stranu překvapili, že do toho šli. Některým se zápas nepovedl. Nedá se nic dělat. Každý si to musí srovnat v hlavě. Nejsme tým, který bude vyhrávat hokejovým umem. Když budeme chtít být úspěšní, všichni musí podat stoprocentní nasazení. A to tentokrát nebylo. Tudíž jsme nemohli pomýšlet na bodový zisk,“ doplnil.

Kozly čekají tento týden ještě dva zápasy. Ve středu hostí od 17.00 Přerov, v sobotu hrají od 17.00 v Prostějově.

Branky: 3. Svoboda (Beran, Miškář), 20. Urban (Jindra, Výtisk), 27. L. Stehlík (Pajer, Soukup), 32. Marcel (Svoboda, Beran), 41. Miškář (Svoboda, Beran) – 47. R. Martínek (J. Stehlík, Semirád). Rozhodčí: Zavřel, Hucl – Sedláček, Tvrdík. Vyloučení: 4:4, navíc TS za faul Petržilky. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 2:0, 2:0, 1:1. Bez diváků.

Kolín: Sejpal (od 32. Martínek O.) – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Zdeněk, Pýcha, Barták – Jankovský, Šafránek, Král – Krejčík, Zumr, Veselý – Síla, Štohanzl, Petržilka – Semirád, Martínek R., Stehlík.

Zdroj: sckolin.cz, Tereza Marvánková Hölzlová