Unikom

Hokejisté ze Slaného připravili Čáslavi školení z produktivity a důrazu před brankou

18. listopad 2018, 20:54

Čáslav - Po třech zápasech na stadionech soupeřů se hokejisté HC Čáslav představili opět doma: V neděli na svém ledě přivítali v utkání 10. kola krajské ligy HK Lev Slaný:

Čáslav - Slaný 1:6 (0:0, 1:3, 0:3)

Ve vyrovnané první třetině se hra přelévala z jedné strany na druhou, hosté si připravili příležitosti při dvou přesilovkách: Ve 14. min. volný Špičan pálil jen do gólmana M. Svobody, kterého nepřekonali ani Tuček s Neissem. Domácí Matouška v bráně Slaného také zaměstnali, ovšem puk pouze dvakrát poskakoval po brankové čáře a do sítě nezapadl.

První příležitost druhé třetiny si připravili hosté, kdy v oslabení ujel Kubinčák, jenže M. Svoboda se zaskočit nenechal. To Ve 27. min. M. Pipek s T. Pipkem přečíslili obranu soupeře a M. Pipek nekompromisní ranou poslal Čáslav do vedení 1:0. Náskok ale domácím nevydržel dlouho, už ve 28. min. Kubinčák od mantinelu našel před bránou volného Vodičku, který srovnal na 1:1. Čáslavští pak nabídli soupeři ještě vedoucí gól: Ve 35. min. chybná rozehrávka zpoza branky "namazala" Vodičkovi, puk do sítě nakonec na několikátý pokus doklepl Neiss - 1:2. Čáslavští se oklepali teprve v posledních minutách druhé třetiny, jenže T. Pipek, ani Křišťan s Ježkem své příležitosti neproměnili. A aby toho nebylo málo, místo vyrovnávací branky přišel třetí zásah týmu Slaného: 46 vteřin před koncem upravil na 1:3 Malát tvrdou ranou pod břevno.

Nápor domácích ve třetím dějství se nekonal: Ve 47. min. nechala čáslavská obrana lehkovážně před bránou Špičana, který důrazem dostal puk do sítě a vyhnal M. Svobodu na střídačku - 1:4. Ještě ve 47. min. T. Pipek zblízka vysoko přestřelil, o chvíli později už ale bylo po zápase, když Sekerka přihrál poněkolikáté zpoza brány a mezi kruhy volný Voháňka zvýšil už na 1:5. Nepovedený výkon domácích hosté potrestali ještě jednou, když v 59. min. Vodička nastartoval ve vlastním pásmu, obrana Čáslavi ho nebyla přes celé kluziště schopná zastavit a útočník ze Slaného svůj únik korunoval brankou - 1:6.

"Dneska se nepovedlo vůbec nic," konstatoval po utkání trenér HC Čáslav Tomáš Topol. "Viděl jsem tam nechuť, otrávenost. Vůbec nevím, co se s mužstvem stalo," doplnil a pokračoval: "Páteční trénink vypadal dobře, řekli jsme si, co budeme hrát. Myslel jsem si, že nás Příbram trochu poučila, zřejmě jsme ale potřebovali falší facku. Tým Slaného hrál vynikající hokej, zaslouženě vyhrál. My jsme dnes byli opravdu trapní a asi musíme něco radikálně změnit. Pár hráčů musí změnit svůj přístup. Chybí jim ten, který měli na začátku sezony. Zdobila je dravost a chuť do hokeje, to se nám bohužel nějak vytratilo."

"Ostuda," komentoval výkon domácích čáslavský hráč Jakub Šulc. "Měli jsme jasné šance, prázdnou bránu před sebou a gól nedáme. Soupeř to rvavostí v brankovišti dostrkal do sítě. Porazil nás nadšením," hodnotil zápas a dodal: "Nic nám nefungovalo - vepředu jsme nechávali rozjet hráče, u nás jsme je nedokázali bránit. Dnes bylo špatně všechno."

Doma Čáslav nastoupí znovu už v sobotu 24. listopadu, kdy od 17 hodin přivítá Velké Popovice. "Nemůžeme se položit z jednoho zápasu, sezona je dlouhá. Možná je lepší prohrát takto než smolným gólem na konci," uzavřel Jakub Šulc.

Branky a asistence: 27. M. Pipek - 28. Vodička (Tuček, Kubinčák), 35. Neiss, 40. Malát (Slabý), 47. Špičan (Slabý), 48. Voháňka (Neiss, Sekerka), 59. Vodička (Kulich). Vyloučení: 4/5, navíc Bílek 10 min. OT. Využití: 1/0. Diváků: 270. Čáslav: M. Svoboda (47. Vich) - Bílek, Lang, Jiří Vlach, L. Muras, Sladký - Janata, Šulc, T. Pipek, Křišťan, Kraučuk - Šlejtr, Kůrka, M. Pipek, Ježek, Navrátil. Trenér Tomáš Topol. Slaný: Matoušek - Kulich, Slabý, Vodička, Kubinčák, Tuček - Raclavský, Voháňka, Sekerka, Neiss, Kasala - Muláček, Vošáhlík, Špičan, Malát, Lapáček. Trenér Vladimír Kameš.