Hokejové derby v Čáslavi rozhodla branka Kutné Hory v prodloužení

10. únor 2019, 20:06

Čáslav - Před závěrem základní části krajské ligy došlo na derby mezi hokejisty Čáslavi a Kutné Hory. Kromě prestiže v něm ale o moc už nešlo: Zatímco Čáslavští si již dříve zajistili vítězství ve skupině i celé základní části, Kutnohorští potřebovali vyhrát, aby si zachovali šanci na vyhnutí se baráži o udržení:

Čáslav - Kutná Hora 3:4 pp (1:1, 0:1, 2:1)

Zaplněné ochozy čáslavské arény viděly svižný hokej. Hosté nastoupili s chutí a také si připravili první vážnější příležitost, ovšem ve 4. min. Beran puk do odkryté brány nedotlačil. To Čáslavským se naskytla první šance v oslabení, kdy T. Pipek zachytil puk, ujel, ovšem v závěru akce ho skvěle vychytal gólman D. Jelínek. V 10. min. se už skóre měnilo: Domácím se nepodařilo dostat puk ze svého pásma, Rudolfský ho na modré čáře zachytil a Dytrych dal na 0:1. Ještě do první přestávky ale Čáslav náskok soupeře smázla: Po vhazování v útočném pásmu Borovanský nalil T. Pipkovi, který už D. Jelínka prostřelil - 1:1.

Druhá třetina začala podobně jako ta první: Ve 25. min. se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho, M. Jelínek předložil puk Janu Tvrdíkovi, který Kutnou Horu dostal podruhé do vedení - 1:2. I přes některé náznaky a dvě přesilovky se Čáslavi do druhé přestávky vyrovnat nepodařilo.

Fanoušci i domácí tým určitě mysleli na rychlý vyrovnávací branku ve třetí části utkání. Místo toho ale Kutná Hora ve 44. min. využila přesilovku, když po Křečkově přihrávce po modré čáře propálil gólmana Švejda - 1:3. Čáslavští srdnatě dobývali útočné pásmo, na branku soupeře vyslali řadu střel, ovšem často je zrazovaly nepřesnosti a houřevnatý tým Kutné Hory jim nedal ani centimetr kluziště zadarmo. V 55. min. domácí hráli přesilovku, za brankáře naskočil na led ještě šestý hráč Kraučuk a právě jemu rozhodčí uznali branku na 2:3, i když hosté jejich verdikt vehementně reklamovali - 2:3. O dvě minuty později čáslavský zimní stadion málem spadnul: Při přesilovce Kutné Hory čtyři na tři ujeli Martin Pipek s Tomášem Pipkem a bylo srovnáno!

Jenže těsně před koncem třetí třetiny byl vyloučený Borovanský a Čáslav šla do prodloužení v oslabení. A hned v 61. min. si Beran vytáhl gólmana Vícha, předložil puk M. Jelínkovi, který už měl před sebou prakticky jen prázdnou bránu - 3:4.

"Opět se potvrdilo, že derby maže předpoklady," upozornil trenér Čáslavi Tomáš Topol. "Bylo to bojovné utkání, ve kterém jsme aktivnější nebyli, ač jsme chtěli," přiznal a pokračoval: "Jestli nám svázala ruce vysoká návštěva nebo tlak. Jsem ale rád, že jsme vyrovnali. Na druhou stranu jsme se potom nevyvarovali faulu v útočném pásmu a ve chvíli, kdy jsme soupeře jsme měli zmáčknout, jsme do konce zápasu hráli v oslabení. To je varování před play-off, na to si musíme dát pozor. To může rozhodovat zápasy." Ve hře Čáslavi se objevil i vyšší počet nepřesností, do úzkých se obránci dostávali při rozehrávce a ktivním napadání Kutné Hory. "V pátek jsme na to měli trénink, věděli jsme, co Kutná Hora hraje. Už od začátku zápasu tam ale nepřesnosti z naší strany byly. Nevím, čím to mohlo být - jestli ze strachu, návštěvy nebo tlaku derby," přemýšlel Tomáš Topol a dodal: "Soupeři gratuluji. Myslím, že kdyby Kutná Hora hrála celou sezonu tak, jak hrála dvě utkání proti Čáslavi, tak nebude mít určitě starosti se záchranou v soutěži."

"Myslím, že diváci viděli pěkné utkání. Rychlé a rušné derby. Řekl bych, že o ten gól jsme byli lepší, lépe jsme se pohybovali," shrnul zápas kutnohorský trenér Stanislav Bednář. "Hru jsme měli dobře srovnanou," doplnil a pokračoval: "Čáslav je velice zkušené mužstvo, když se k nám dostala do třetiny, síla a převaha zkušenosti tam znát byla." Kutnohorští napadali rozehrávku domácích i za jejich bránou a soupeř si kolikrát nevěděl rady. "Jsme pohyblivé mužstvo, dnes jsme zahráli i dobře," uzavřel Stanislav Bednář.

Branky: 16. T. Pipek (Borovanský), 55. Kraučuk, 57. T. Pipek (M. Pipek) - 10. Dytrych (Rudolfský), 25. Jan Tvrdík (M. Jelínek), 44. Švejda (Křeček), 61. M. Jelínek (Beran). Vyloučení: 6/6. Využití: 1/2. V oslabení: 1/0. Diváků: 767. Čáslav: Vich - Kůrka, Lang, Borovanský, T. Pipek, Sladký - Janata, Šulc, Křišťan, L. Muras, Kraučuk - Šlejtr, Bílek, M. Pipek, Ježek, Navrátil - L. Svoboda, Procházka, Jiří Vlach. Trenér Tomáš Topol. K. Hora: D. Jelínek - Grauer, R. Jelínek, Dytrych, Rudolfský, Kadlec - Švejda, Křeček, M. Jelínek, Beran, Jan Tvrdík - Havelka, Chmelař, Javůrek, Siváček, Šváb. (Pekař - Plíhal, Macháček, Sádlo). Trenér Stanislav Bednář.