Katastrofální druhá třetina uhasila naději bodovat

27. září 2009, 22:57

Trutnov - Po první třetině 4. kola druholigového souboje mezi Trutnovem a kutnohorskými hokejisty se zdálo, že by hosté mohli konečně přivézt body z venku. Jenže tři branky domácích v rozmezí minuty a půl na začátku druhé třetiny rozhodly.

Trutnov - Kutná Hora 7:2 (1:2, 5:0, 1:0)

Úvod utkání poznamenal defekt na kutnohorském autobuse, a tak se začínalo zhruba s půlhodinovým zpožděním. To však Sršňům neuškodilo. Naopak! Ve 4. min. vyslal Bláha Hemského, který pohotovou ranou otevřel účet utkání - 0:1.

Pak převzali na chvíli taktovku hry domácí, ale v kutnohorské bráně vynikal Kalousek, zejména proti šanci Bergera. Sršni zahozené šance domácích potrestali v 10. min. podruhé: Individuální akci Křišťana dovršil Kraučuk - 0:2. Za dvě minuty se už Sršni bránili početní výhodě pět na tři. Kalousek dělal, co mohl, přesto inkasoval po tečované střele - 1:2.

Slibný náskok Kutnohorských se rozplynul vstupem do druhé třetiny. Zbytečné fauly Sršňů korunovali domácí v přesilovkách brankami! Čas 22:02 a po špatné rozehrávce srovnává Suchý - 2:2. Uběhlo 48 vteřin a v bráně Sršňů byl další gól, který tentokrát pro kopnutí nohou hlavní rozhodčí neuznal. Jenže za dalších 21 vteřin už gól platil: Spudil vymetl Kalouskovu šibenici - 3:2. Bezmoc Kutnohořanů stvrdil po další půlminutě povedenou akcí Berger. Celkový účet? Tři branky za minutu a půl!

Do branky se postavil tedy Tomáš Malý, ovšem ani on do konce třetiny neudržel čisté konto. Na dorážku Antonína byl krátký - 5:2. Šestou branku vsítil ve 34. min. bývalý kutnohorský hokejista Petr Chytráček, jenž také využil šťastně odraženého projektilu.

V posledním dějství uchránil Kutnou Horu od většího přídělu Malý, který hned v úvodu „Haškovsky" skočil pod nohy ujíždějícího Petra. V 53. min. připravil Nakládal vyloženou šanci pro Murase, ten si však na Alexu nepřišel. Účet utkání stvrdil o minutu později domácí Petr a to ještě své šance zahodili Muras a Křišťan.

"Začátek druhé třetiny jsme nezvládli," uvedl zklamaný asistent trenéra Petr Jančařík a pokračoval: "Dostali jsme tři góly během minuty a půl, což nás složilo. Poté jsme byli všude o krok pomalejší a do zápasu jsme se už nedostali."

Proč Sršni vstoupili tak špatně do druhé části hry? Uspokojení? Podcenění soupeře? "Neřekl bych, že to bylo podceněním. Už v první třetině, kdy jsme vedli, tak to vypadalo, že si chce každý hrát to své. To v takovém zápase najde," zdůraznil Jančařík a dále vysvětlil: "Musíme vyhazovat kotouče a hrát zodpovědně od naší modré. To musíme dělat celý zápas a ne jen první třetinu."

Ve třetí třetině nastoupili všichni přítomní hráči a trenéři hodně míchali se sestavou. Například vedle Adamce se objevil i Prachař. "To zapříčinily vyloučení, proto jsme zamíchali sestavou," řekl hned Petr Jančařík a navázal: "Křišťan musel za Malého na deset minut ven." Zůstanou změny i na nedělní duel s Benešovem? "Zatím nevíme, jak sestavu pozměníme na příští zápas," prohlásil asistent trenéra.

Častou otázkou v internetové diskuzi je, zda Petr Jančařík bude nadále pokračovat v hráčské kariéře a pomůže tak Sršňům přímo na ledě. "To nevím ani já. Zatím budu jen trénovat tým," vyjádřil se Jančařík.

Branky a asistence: 12. Berger (Poul, Havlíček), 23. Suchý, 23. Spudil (Fiedler), 24. Berger (Poul), 31. Antonín (Fiedler, Suchý), 34. Chytráček (Spudil), 54. Petr (Chytráček) - 4. Hemský (Bláha, Heřmanský), 10. Kraučuk (Křišťan). Rozhodčí: Chlaň. Vyloučení: 5/10. Navíc: Malý 10 OT (KH). Využití: 3/0. Diváků: 402. Kutná Hora: Kalousek (24. Malý) - Heřmsnaský, Kadlec - Bláha, Beránek, Hemský - Florian, Veselý - Křišťan, Adamec, Kraučuk - Šlejtr, Nakládal - Muras, Králíček, Prachař - Janata, Krpálek. Trenér Milan Kraučuk.