Kolín dokázal smazat dvoubrankové manko, o body ale přišel devět minut před koncem!

2. prosinec 2020, 14:29

Havířov - Další prohru o jedinou branku si připsali do statistik kolínští hokejisté. Stejně jako v sobotu v Porubě v úterý v Havířově do posledních vteřin bojovali o vyrovnání a alespoň bodový zisk, ale znovu zůstali bez bodu.

Pro Kolín už je to takový evergreen. Boj, snaha, drama, ale koncovka bez bodu. Přesně tak to vypadalo i v Havířově. Kolín dokázal z 2:0 dorovnat na 2:2, ale neudržel remízový stav až do konce.

Jak tedy zápas vypadal?

Vyrovnaný začátek, hra nahoru dolu. Šance na obou stranách. Sejpal musel třeba v osmé minutě čelit Prokešovi, který jel sám na bránu. Na druhé straně byl Groh určitě rád, když Šafránkovi před bránou sjel Králův puk z hokejky.

Na konci první části se ale stav na světelné tabuli přece jen měnil. Domácí využili kolínské chyby a trefou do kabiny zadělali na výhru. Kolínskému obránci se nepovedlo vyhodit. Havířovský bek zachytil puk na modré, posunul po mantinelu na Prokeše, který už dobře viděl na druhé straně na kruzích volného Kotalu – 1:0.

V poslední minutě první části ještě Kolínu svitla naděje na vyrovnání, když po zákroku na Jankovského dostal Seman pětiminutový trest. Ale do konce části z toho branka nepadla a v úvodu druhé třetiny se naopak před kolínskými úplně zatmělo. Inkasovali totiž ve vlastní přesilovce. Chybná rozehrávka a odražený puk před bránu na Prokeše znamenaly už dvougólové vedení domácích.

Kolín pak sice ještě více než tři minuty hrál v početní převaze, ale byl jak pod dekou. A tak až skoro zázrakem přece jen snížil těsně po konci přesilovky. Štohanzl za bránou posunul puk na Veselého. Ten se vytáhl k tyčce a o tělo brankáře dopravil puk do sítě.

Kolín se tak ještě nadechl a nešel ke dnu. Navíc Sejpal řadou zákroků svůj tým stále posouval nad hladinu. Třeba i na začátku třetí třetiny, když betonem likvidoval šanci Doktora z mezikruží. Odměnou mu pak bylo vyrovnání. Šafránek dostal dlouhý pas od Krále na útočnou modrou. Jel sám na bránu. Nedal, ale vyražený kotouč zpracoval, objel bránu, a ještě zakroutil puk a pod tělem gólmana zasunul do kasy – 2:2.

Kolín tak i v dalším Chance liga utkání ukázal bojovnost a vůli po bodech, ale znovu marně. Počtvrté za sebou totiž prohrál o gól. Tentokrát kozly nenechal bodovat Kotala. Ten totiž přidal ještě svou druhou branku v zápase. Převzal kotouč na středové červené, prošel do útoku, přes beka a po ledě pod betonem zakončil. Jak se později ukázalo, byla to branka vítězná. Kolín totiž nevyrovnal, ani v závěrečné krátké power play při přesilovce.

Branky a nahrávky: 19. Kotala (Prokeš, Chroboček), 21. Prokeš (Adamský), 51. Kotala (Adamský, Prokeš) – 25. J. Veselý (Štohanzl, L. Krejčík), 44. Šafránek (Z. Král). Rozhodčí: Dědek, Kašík – Hanzlík, Haranoš. Vyloučení: 2:3, navíc Seman (HAV) 5+DKU. Využití: 0:0. Oslabení: 1:0. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1. Bez diváků.

Havířov: Groh – Kočí, Bořuta, Mrowiec, Chroboček, Rašner, L. Rutar – Adamský, Prokeš, Kotala – O. Procházka, F. Seman, R. Szturc – Doktor, Maruna, D. Sklenář – Mrva, Ivan, Cihlář.

Kolín: Sejpal – Kukla, Husa, Muška, Blaha, Zdeněk, Váchal – Z. Král, Šafránek, Jankovský – Stehlík, J. Veselý, L. Krejčík – Petržilka, Štohanzl, R. Martínek – Němec, Semirád, Zumr – Síla.

Zdroj: sckolin.cz, Tereza Marvánková Hölzlová