Kolín je po restartu ligy na domácí půdě stoprocentní!

14. prosinec 2020, 12:57

Kolín - Kolínští hokejisté ani jednou po restartu Chance ligy nezaváhali na domácím ledě a vyhráli za tři potřetí za sebou. Po Šumperku a Vrchlabí si smlsli na Ústí nad Labem. V tabulce tak poskočili s patnácti body na čtrnácté místo s dvanácti odehranými zápasy. Přičemž většina soupeřů má odehráno minimálně třináct utkání.

Kolín – Ústí nad Labem 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)

Kolín se o výhru přihlásil hned v první třetině, kdy soupeře jednoznačně přehrával. Kolínským šly nohy, přihrávky, akce. A tak se pomalu dostali až na tříbrankové vedení. Jako první zvedl prapor Kolínem odkojený obránce David Zdeněk, který na středové červené přijal přihrávku do jízdy od Štohanzla, přešel beka a zavěsil. Zanedlouho ho následoval Lukáš Krejčík, který zakončil rychlou protiakci druhého útoku. A do třetice se prosadil obránce Jakub Husa, který si sjel mezi kruhy, pokrčil se do kolen a zamířil přesně do šibenice – 3:0.

Ve druhé třetině kozlové pokračovali ve své jízdě. Nejprve ubránili oslabení tři na pět, aby pak dali hostům najevo, že doma si body vzít nenechají. Šafránek z roku přihrál na kruhy na Krále. Ten místo střely prostrčil kotouč mezi dvěma hráči na zadní tyč, kde číhal nehlídaný Jankovský. Nepohrdl a zvýšil na 4:0.

Hosté se dostali do zápasu v polovině utkání, když od modré proměnili přesilovku. Měli pak ještě další gólovku na konci druhé části. To se dva Ústečtí dostali za kolínské beky, ale Sejpal byl jako vždy pozorný. Hned na to měl na holi pátý gól Kolína po brejku Stehlík, ale přestřelil. A v poslední minutě druhé třetiny ještě Jankovský, který ale trefil tyč, takže si nesli kozlové do kabin náskok tří branek jako po první třetině.

A dá se říci, že ho s přehledem pohlídali až do konce utkání. Hosty totiž nepouštěli do žádných větších akcí a až v úplném závěru, minutu před koncem, jim jeden puk do sítě pronikl. Víc nic. Hráči ve žlutých dresech se nedokázali dostat do souvislejšího tlaku a kolínskou výhru tak ohrozit.

Kolín čeká před vánoční pauzou už jen jeden zápas. Ve středu 16. prosince jedou na pražskou Slavii.

Branky a nahrávky: 6. Zdeněk (Štohanzl, Blaha), 8. Krejčík (Zumr, Stehlík), 14. Husa (Jankovský, Král), 24. Jankovský (Král, Šafránek) – 28. Drtina (Severa, Havránek), 59. Trávníček (Vrdlovec). Rozhodčí: Pilný, Jaroš – Jindra, Bělohlav. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 3:0, 1:1, 0:1. Bez diváků.

Kolín: Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Váchal, Pýcha, Zdeněk – Jankovský, Král, Šafránek – Krejčík, Zumr, Stehlík – Síla, Štohanzl, Petržilka – Semirád, Martínek, Němec.

Ústí nad Labem: Hamalčík – M. Voženílek, Brož, Havránek, Drtina, Vala, Pika, Zich – Pšenička, Vrdlovec, Tůma – Trávníček, Matějček, Severa – Bláha, Szturc, Protasenja – Grim, Furch, Tlačil.

Zdroj: sckolin.cz, Tereza Marvánková Hölzlová