Kolín nedal Kobře sebemenší šanci!

24. únor 2020, 11:33

Praha - Kolínští hokejisté na Kobře předvedli parádní výkon. Zvítězili bez inkasované branky. Na čele tabulky už mají pětibodový náskok na druhou Příbram, která má ale zápas k dobru.

Kobra Praha – Kolín  0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Zápas se lámal v podstatě hned na začátku. Ve třetí minutě Šafránek proměnil přesilovku. Už po šesti sekundách z úhlu po ledě poslal puk přímo do brány. Překvapil tím především gólmana, který se ve své kase ani nehnul. Na konci úvodní třetiny pak Kolín zvýšil na 2:0. Sladký z obraného pásma prodloužil kotouč do středního na Němce, a puk se pak s tečí o hůl dostal k Zumrovi. Zumr se rozhodl, že skórovat bude, a taky skóroval, do protipohybu gólmana.

Ve druhé třetině, když Kobra měla začít stíhačku, nezačala. Neproměnila přesilovku. Kolín hned po ní udeřil a zvýšil na 3:0. Stehlík vyhrál buly, Semirád prodloužil na Procházku, ten vypálil dělo a Stehlík ještě dorážel. Navíc domácí pak měli jednoho vyloučeného za druhým, a Kolín tak hrál velmi často v početní převaze. Několikrát dokonce i 5 na 3, ale to vždy jen pár sekund. Jednu dvojnásobnou přesilovku kolínští i tak proměnili. Stehlík zužitkoval dělovkou k němu odražený puk. To už byla branka na 4:0.

V závěru druhé třetiny hráli v oslabení i kozlové a dali ještě domácím trochu čuchnout, ale Sejpal bránil svou svatyni bez chybičky. Čisté konto udržel až do samotného konce. A naopak Kolín ještě jedou skóroval. Jankovský připravil Šafránkovi puk před prázdnou bránu, a hráč s číslem 88 tak uzavřel na konečných 5:0.

Branky: 3. Šafránek (Malý, Pýcha), 18. Zumr (Němec, Sladký), 26. Stehlík (Semirád, Procházka), 30. Stehlík (Šafránek, Pýcha), 51. Šafránek (Jankovský, Pýcha).

Rozhodčí: Horáček – Ovsík, Maňák. Vyloučení: 9:7, navíc Mrkvička (KOB) 5+TH za NESP. Využití: 0:2. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:2, 0:2, 0:1. Diváci: 234.

Kolín: Sejpal (Martínek) – Sladký, Jelínek, Hanzl, Pýcha, Březina, Barták, Havelka – Martínek, Semirád, Jankovský, Hasil, Procházka, Kysela, Kozák, Malý, Zumr, Stehlík, Němec, Šafránek.

Zdroj: sc-kolin.cz, Tereza Marvánková Hölzlová