Kolín v přípravném derby rozstřílel Nymburk

7. září 2016, 09:21

Nymburk/Kolín - Druhé derby 6. září, opět hodně gólů a znovu výhra Kolína. Tentokrát v základní hrací době. Na domácí výhru 6:5 po nájezdech Kozlové navázali vítězstvím 7:3 na hřišti soupeře.

Nymburk – Kolín

3:7

První minuty vypadali jak zápas košíkové. Bylo to skoro „co ranka, to branka“. Začalo se u Kozlů v pásmu, ale hned jak se vystřídalo a druhá pětka se dostala do útočné třetiny, Morkes vystřelil, jako by se nechumelilo a bylo to 0:1. Záhy na to si Kozlové nepohlídali volného hráče a Nymburk vyrovnával do prázdné brány. Ve třetí minutě Kozlové nezpracovali přihrávku v útočném pásmu a soupeř šel z protiútoku do vedení 2:1. Za další tři minuty už ale zase vedl Kolín. Vyrovnával Pipek střelou z kruhů a Malý pak v sedmé minutě dorážel u brány na 2:3. Prostě košíková.

Hra se pak uklidnila a tempo diktovali spíš hosté. Ti se taky gólově prosadili a zápas rozhodli. Dvaadvacátá minuta patřila Jelínkovi. Ten dorážel kotouč, který se Zumr předtím snažil propasírovat přes betony – 2:4.

Po vystřídání gólmana přivítal nymburského Matouška v bráně Marvánek, když už v těžké pozici bekhendem zvedl puk pod víko. A nebyl to jediný Matouškův inkasovaný gól. Morkes ho pak ještě propálil z blízkosti a v přesilovce trefil šťastnou sedmičku Malý.

Nymburští v závěru po buly trefou k tyčce korigovali výsledek na konečných 3:7.

,,Na předposlední přípravný zápas jsme nastoupili do první třetiny trošku vlažně. Uspokojila nás rychle vstřelená branka. Ale po důrazném domluvení během první přestávky jsme opět přistoupili ke hře, kterou jsme praktikovali během dvou posledních zápasů. Nakonec se to projevilo i ve výsledku. Ale do posledního přípravného utkání musíme přistoupit k naší aktivní hře, kterou chceme produkovat, daleko dříve,“ řekl po derby s Nymburkem asistent trenéra Jaroslav Plíšek.

Branky: 1. Morkes (Zumr), 6. Pipek (Panna), 7. Malý (Zajíc), 22. Jelínek (Zumr), 32. Marvánek (Nedbal, Barták), 51. Morkes (Jelínek), 56. Malý (Zajíc, Kadlec st.). Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Třetiny: 2:3, 0:2, 1:2.

Kolín: Koutský – Hanzl, Zajíc, Nedbal, Horyna, Voženílek, Skokan, Barták – Malý, Semirád, Kadlec st.  Morkes, Zumr, Jelínek – Pipek, Krajňák, Panna – Kozák, Marvánek, Kadlec ml.