Kolínští darovali bod poslednímu týmu tabulky

23. říjen 2016, 20:52

Kolín - První bod sezony darovali v sobotu kolínští hokejisté poslednímu týmu tabulky. V Jindřichově Hradci, který každým zápasem posiluje tým o nové a nové hráče, vyhráli až po nájezdech.

Jindřichův Hradec – Kolín

1:2 sn

Několik důležitých proměnných vytvořilo výsledek sobotního zápasu. Kolínská produktivita, kolínský brankář, vajgarský gólman, posílená sestava domácích, proměňování přesilovek a nakonec nájezdový exekutoři.

Kozlové měli celý zápas více ze hry. Rozhodně byli víc na puku, víc času strávili před bránou soupeře. Vystřelili téměř padesátkrát. Výsledkem jim byla jediná branka ze hry. A to až ve třicáté minutě, kdy Březina využil nabídku Krajňáka v mezikruží.

Produktivita Kozlů byla bídná, i když aktivita skvostná. Mohl za to i gólman Vajgaru Formánek, který má za sebou ústeckou minulost, naposledy chytal před dvěma lety v Děčíne a k Vajgaru se připojil na konci sezony. Pochytal Kolínu kde co. Jeho tým mu rozhodně mohl děkovat. Když by Kolín totiž odjel z jihu Čech s výhrou třeba 6:1, nikdo by se divit nemohl.

Na druhé straně Sejpal byl neméně důležitou součástí zápasu. I když v první třetině práci skoro neměl a v té druhé to opticky vypadalo, že mít taky nebude, domácí vsadili jedinou kartu na taktiku dobré obrany a využití brejku. A to jim vyšlo, ne doslova, ale víceméně ano. Jestliže měl Sejpal v první třetině 4 zákroky, v té druhé to bylo 13. A to se skoro celou dobru hrálo v obranném pásmu Vajgaru. Jenže domácí ujížděli do brejků a nejenže tím pěkně natrápili kolínskou obranu i gólmana, vedlo to k jejich vyrovnávacímu gólu. Sice ho nedali z brejku, ale dostali se tím do tempa, získali sebevědomí, a když se pak jedna pobjreková situace hasila faulem, domácí přesilovku proměnili. Nováček ve vajgarském dresu, reprezentant do 19 let a útočník Slavie Aleš Furch si vychutnal vyrovnání do prázdné brány.

Zatímco domácí tuto přesilovku proměnili, což se ukázalo jako klíčové v utkání, Kozlové měli pět možností a ani jednou to nevyužili. Dokonce ani v prodloužení, kde ve hře čtyři na tři měli hodně blízko k vítěznému gólu. O vítězi tak rozhodovaly až nájezdy. V nich sice další slávista Kohút dokázal Sejpala překonat po zemi pod betonem, ale Kolín měl na své straně Martina Krajňáka. Ten jednou proměnil kličkou do bekhendu, podruhé zvednul pod šibenici a vybojoval pro Kozly dva body.

Branky: 46. Furch (Tejral, Mandát) – 30. Březina (Krajňák, Pipek), 66. rozhodující nájezd Krajňák. Rozhodčí: Battěk – Doležal, Klouček. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 220. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1.

Kolín: Sejpal – Hanzl, Nedbal, Voženílek, Skokan, Havlík, Horyna – Morkes, Semirád, Kadlec – Malý, Zumr, Jankovský – Pipek, Krajňák, Jelínek – Březina.