Kolínští hokejisté deklasovali David Servis České Budějovice!

10. únor 2020, 11:21

České Budějovice - V jednoznačnou záležitost se proměnilo sobotní utkání Kolína v Českých Budějovicích. Kozlové místní David servis nenechali ani čuchnout, po třech minutách vedli 2:0, po pěti a půl 3:0 a domácí si brali oddechový čas.

DS České Budějovice – Kolín  1:10 (0:6, 0:3, 1:1)

Kozlové nakonec v první části ještě zdvojnásobili na konečných 0:6 a v dalších třetinách zaokrouhlili na desítku. Nulu ale neudrželi, ač měl v utkání Martin Sejpal spoustu velkých zákroků. Konečnou výhrou 10:1 kozlové upevnili první pozici v tabulce.

Jak padly góly? Ten první přichystal Pýcha Malému před odkrytou bránu. Při druhém zafungovala souhra Šafránka, Jankovského a Stehlíka. První jmenovaný zprava připravil střeleckou pozici pro Jankovského na levé kruhy. Jenže ten ještě na ose viděl Stehlíka a vybídl ke skórování jeho. Na 3:0 upravoval do šibenice Šafránek.

Jankovský se Šafránkem si pak dvakrát vyměnili kotouč, aby hráč s číslem 73 mohl zakončovat už do odkryté brány. Pátou branku obstaral Jiří Kysela po vlastní střele a Martínkově následném posunutí puku se dostal ještě k dorážce. A v poslední minutě první třetiny se ještě pod víko trefil Šafránek – 0:6.

Začátek druhé části se odehrával v kolínském obranném pásmu, jenže domácí z toho nevytěžili nic a Kolín pak ujel a vstřelil gól. Šafránek vystřelil a Jankovský dorážel. V polovině utkání po vyhraném buly přesně zamířil do sítě Procházka. A trestné střílení proměnil ještě Stehlík. Míchal rameny a nakonec vystřelil – 9:0.

V poslední části se hrálo o to, kdo zaplatí desátý gól. A tak to byli domácí, kdo jako první skóroval. Pecka ujel za všechny hráče a pod víko zvedl kotouč – 1:9. I kolínští fanoušci, kterých pár věrných na utkání na jih Čech přijelo, se branky ještě dočkali. Desátou branku Kolína v utkání a k tomu hattrick uzavřel v padesáté sedmé minutě Václav Jankovský. Pak v poslední minutě mohl ještě hattrick dokonat i Stehlík, ale dvakrát neuspěl. Takže platit bude jen Venca Jankovský. Za to ale dvakrát.

,,Připravovali jsme se, že to bude hodně těžký zápas. Minule doma David servis hrál 0:1 s Táborem. Nám se v minulém kole zápas nepodařil, takže jsme se důsledně připravovali. Kluci vstoupili do utkání fantasticky. To, co předvedli v první třetině, bylo neskutečné. Gólů bylo moc, ale všechny byly zasloužené, krásně vypracované,“ komentoval utkání trenér Kolína Petr Martínek.

Branky: 1. Malý (Pýcha), 3. Stehlík (Jankovský, Šafránek), 6. Šafránek (Malý, Jankovský), 12. Jankovský (Šafránek), 14. Kysela (Martínek), 20. Šafránek (Malý, Pýcha), 22. Jankovský (Malý, Šafránek), 29. Procházka (Stehlík, Semirád), 34. Stehlík (z TS), 57. Jankovský (Šafránek) – 45. Pecka (Svah).

Rozhodčí: Pokorný – Horký, Roupec. Vyloučení: 2:4, navíc TS za faul Doktora (DSCB). Využití: 0:2. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:6, 0:3, 1:1. Diváci: 146.

Kolín: Sejpal (Hermann) – Březina, Pýcha, Hanzl, Dotter, Jelínek, Barták, Havelka – Jankovský, Šafránek, Malý, Procházka, Semirád, Stehlík, Kysela, Martínek, Němec.

Zdroj: sc-kolin.cz, Tereza Marvánková Hölzlová