Kolínští hokejisté nestačili na Sokolov, prohráli 1:4!

21. únor 2021, 08:55

Sokolov - Scénář se neopakoval. Sokolovští v odvetě kozlům nedovolili v poslední třetině stíhačku a po taktickém výkonu vzali tři body. Kolín doplatil na neproměněné šance a osobní chyby.

Sokolov – Kolín 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

První třetina nabídla opatrný vyrovnaný hokej, kde po nedávné zkušenosti žádný z týmu nechtěl udělat první chybu. Vedení se ujali domácí na konci první třetiny. Po buly od modré střílel Kadeřávek, Král pohotově zblokoval puk, ale ten se se štěstím odrazil zpět k domácímu Kadeřávkovi, který svůj druhý pokus během pár vteřin už proměnil přesně pod víko.

Kolín ve druhé třetině sahal po vyrovnání. Odehrál dobré oslabení, ve kterém měl i gólové šance a dostal se do tlaku. Paradoxně to byli ale domácí, kdo vstřelil gól. Z chyby ve středním pásmu vzniklo přečíslení tři na dva a domácí vyřešili situace dobře s finálním volným hráčem mezi kruhy a přesnou střelou k tyčce.

Sokolovští se netlačili zbytečně dopředu a čekali na zaváhání Kolína. Kolín tak ve druhé třetině byl ten, kdo přestřílel soupeře a tvořil hru, ale bez gólového efektu. V přesilovce přitom třeba Zumr na modré posunul puk do křídla na Krejčíka, který střílel z dobré pozice. Betonem vyražený puk ještě čekal na dorážku, ale Zumr se k ní přes bránícího hráče nedostal. Šafránek pak po Husově pasu jel sám na bránu, ale domácí gólman Neužil vytasil lapačku. Na konci dějství si ještě Šafránek došel pro faul v útočném pásmu a Kolín měl další možnost, ale Kolínští ani v početní výhodě puk do brány nedostali.

A když pak domácí hned v úvodu třetí části využili přesilovku a dali branku třetí, bylo jasné, že takticky mají zápas pod kontrolou. Navíc si pak puk odražený od zadního mantinelu srazil do branky ještě gólman a průběžný stav 4:0 osm minut před koncem nenaznačoval, že by Kolínští mohli uspět. Sice pak ještě proměnili přesilovku po klasické Králově přihrávce přes pásmo na Šafránka před prázdnou bránu, ale tím jen korigovali na konečných 1:4.

Branky: 16. Kadeřávek (Gut), D. Tůma (Gut) 43. Vracovský (Tůma, Pohl), 52. Šik (Hašek, Prymula) – 57. Šafránek (Král, Husa). Rozhodčí: Zubzanda, Micka – Flegl, Belko. Vyloučení: 5:4. Využití:1:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 1:0, 2:1. Bez diváků.

Kolín: Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Pýcha, Zdeněk, Muška – Jankovský, Šafránek, Král – Krejčík, Veselý, Petržilka – Zumr, Semirád, Síla – Martínek, Štohanzl, Mašín – Kozák.

Sokolov: Neužil – Poizl, Pohl, Klejna, Kadeřávek, Zeman, Přindiš, Chvátal – Tůma, Gut, Rohan – Prymula, Hašek, Šik – Kropáček, Vrána, Vracovský – Křemen, Rymon, Rulík.

Zdroj: sckolin.cz, Tereza Marvánková Hölzlová