Kozlové deklasovali Jindřichův Hradec

15. leden 2017, 10:31

Kolín - Kozlové i v oslabené sestavě splnili roli favorita a vyhráli další zápas v řadě. Na pátém místě se vzdalují soupeřům. Na šesté Moravské Budějovice mají pět bodů náskok, na sedmý Pelhřimov dokonce už sedm bodů. Na dosah se drží první čtyřce tabulky. Čtvrtý Nymburk je pět bodů před Kolínem.

Jindřichův Hradec – Kolín

2:7

Domácí šli v první třetině v přesilovce do vedení. Kozlové ale v poslední minutě gólem do šatny odpověděli a vybojovali si vyrovnání. Důležitý počin. Jednak byli oslabeni a nastoupila za ně řada juniorů, pak taky Jindřichův Hradec v posledních dvou zápasech získal pět bodů z šesti a byl určitě postrachem.

Ve druhé třetině měli Kolínští spoustu gólových šancí, zazvonila i tyčka a nakonec převzali otěže zápasu. Proměnili v samém závěru přesilovku a ještě využili minely Vajgarských.

V poslední třetině už jen Kozlové potvrdili roli favorita. Dostali se do čtyřgólového vedení, a i když pak domácí ještě snížili, hosté nepřipustili žádné komplikace a dvěma góly upravili na konečných 2:7.

Branky: 14. Jaša (Šalamoun), 50. Jaša (Pípal, Hrouda) – 20. Černý (Jelínek), 31. Pipek (Kozák, Zumr), 39. Malý (Březina), 45. Malý (Kusý), 46. Pipek, 53. Kusý (Voženílek), 57. Kusý. Rozhodčí: Skopal – Musil, Čelechovský. Vyloučení: 6:6, navíc Hotař a Formánek (oba JHR) 10 min. OT a Šalamoun (JHR) za sekání nařízeno TS. Využití: 1:3. Oslabení: 0:0. Diváci: 325. Třetiny: 1:1, 0:2, 1:4.

Kolín: Sejpal – Kadlec st., Březina, Voženílek, Havelka, Skokan, Labuta – Malý, Semirád, Kusý – Pipek, Kozák, Zumr - Kadlec ml., Černý, Jelínek.