Kozlové dnes hostí Letňany

13. únor 2019, 15:33

Kolín - Poslední tři kola zbývají do konce základní části. Dnes ve středu 13. února Kolín hostí od 18:07 Letňany. Poslední celek tabulky Kolín určitě potrápí, ale kozlové mají cíl jasný. Chtějí vyhrát.

Tři body potřebují jak sůl, protože v posledním kole zaváhali a o dva body spadli na čtvrté místo. To jim sice zaručuje postup do play off, ale znamenalo by to Sokolov jako soupeře. Sokolov prohrál jen šest utkání v základní hrací době a další dvě po prodloužení/nájezdech. Jinak to jsou samé výhry a neohrožené první místo tabulky. Navíc Sokolovští inkasovali doposud jen 66 gólů, což nejsou ani dvě branky na zápas. Takovému soupeři by se chtěl Kolín samozřejmě vyhnout.

Proti středečnímu soupeři, Letňanům, již letos Kolín třikrát vyhrál (4:2, 4:0 a 5:2) a nyní bude bojovat o skalp čtvrtý. V této fázi soutěže povinný. ,,Musíme udělat vše proto, abychom vyhráli. Nesmíme ale zápas podcenit. Musíme se na to připravit tak, že je to jeden z rozhodujících zápasů a prostě ho vyhrát,“ řekl před utkáním trenér Kolína Petr Martínek.

Letňany získaly doposavad jen dvacet jedna bodů za šest výher, jednu výhru v prodloužení a jednu prohru v prodloužení. Nastřílely zatím jen 82 branek a budou mít co dělat, aby do konce sezony dosáhly alespoň stovky. Kolín stovky už dosáhl. Té nastřílené už dávno, ale naposledy zakulatil takto počet inkasovaných branek. To je statistika, která kozly řadí za Vrchlabí na druhé místo tabulky a v celé druhé lize na sedmou příčku mezi osmadvaceti týmy.