Kozlové dovezli domů tři body

26. listopad 2017, 09:33

Kolín/Moravské Budějovice - Znovu o jednu branku skončil mač Kolína s Moravskými Budějovicemi. I tentokrát odvezli domů tři body hosté. Kozlové oplatili Žihadlům porážku z prvního vzájemného letošního utkání a upevnili si pozici na čtvrtém místě tabulky.

Moravské Budějovice - Kolín

1:2

Kozlové byli od začátku utkání aktivnější, ale brankově to ne a ne to vyčíslit. Nakonec v předposlední minutě první třetiny ale do vedení šli. Na konci přesilovky dostala prostor i třetí pětka a byl to dobrý tah. Březina od modré našel hůl Kysely a ten z první nezaváhal – 0:1.

Vedení ale kozlům nevydrželo nijak dlouho, protože hned první přesilovku utkání využili i domácí, na začátku druhého dějství. Od modré propálil Sejpala Čermák a vrátil utkání remízový stav. S tím také Žihadla značně ožili a najedou to byli oni, koho byl plný led.

Nápor žlutočerných kozlové zvládli a sami pak využili jednu ze svých gólových šancí. Březina dostal přihrávku na modrou, vystřelil a Kozák pohotově dorážel – 1:2. I podruhé do kabin šli tak Kolínští za vedoucího stavu.

Třetí třetina, to byl boj. Asi nejvyrovnanější část, kdy domácí chtěli jednogólovou ztrátu vymazat a vrátit se do boje o body a kozlové udržet náskok a vyhrát. Nakonec se jim to povedlo. A to ještě v samotném závěru ušetřil kapitán Malý domácí třetího gólu, když ve hře bez gólmana ze středního pásma trefil vedle.

,,V první třetině jsme s přehledem domácí přehrávali. Byli jsme úspěšnější i v počtu střel, i na buly. Do druhé třetiny ale nastoupil úplně jiný Kolín.  Domácí nás přehrávali a výsledek 1:2 po dvou třetinách pro nás byl úspěch. Třetí třetina byla velmi vyrovnaná a až do poslední minuty jsme bojovali, abychom ubránili jednogólový náskok,“ komentoval utkání vedoucí týmu Josef Nutil.

Branky: 25. Čermák (Pucher st., Mikeš) - 19. Kysela (Březina), 36. Kozák (Březina). Rozhodčí: Pokorný - Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:0. Diváci: 570.

Kolín: Sejpal – Kadlec, Pýcha, Havelka, Voženílek, Březina, Barták, Sladký – Malý, Semirád, Panna – Morkes, Zumr, Pipek – Kysela, Kozák, Prokop- Pilný, Veselý, Černý, Netušil.