Kozlové jedou k přemožiteli lídra. Jak se jim v David servisu povede?

9. prosinec 2017, 10:32

Kolín/České Budějovice - Třetí výjezd v řadě mají na programu na sobotu kolínští hokejisté. Jedou do Českých Budějovic, kde se utkají letos už podruhé s místním David servisem.

Tenkrát na začátku sezony, teprve ve druhém utkání, tam kozlové prohráli 1:4. V domácí odvetě pak porazili tým z jihu 2:0. Na výhru pomýšlí i před třetím vzájemném letošním měření sil.

,,Začátek sezony nebyl moc povedený, teď jsme v jiné situaci, takže doufám, že to podle toho bude vypadat. Kluci hrají venku dobře, věříme si, tak věřím, že předvedeme dobrý výkon a že zase nějaký bod přivezeme. Nejlépe tři,“ řekl před utkáním trenér Kolína Petr Martínek.

Kozlové sice teď střídají porážky s výhrami, ale nutno podotknout, že prohráli s prvními třemi týmy tabulky a s prvním Havlíčkovým Brodem ještě dvě minuty před koncem vedli, nakonec brali jeden bod, když prohráli 3:4 po nájezdech. Naposledy ve Žďáru taky vedli a vyrovnávací branku dostali 80 sekund před koncem utkání a prohráli v prodloužení. Výkony tedy podávají dobré.

David servis je aktuálně na osmém místě tabulky, osm bodů za pátým Kolínem a s jedním odehraným zápasem navíc. Hokejisté z jihu v poslední době potvrdili postavení v tabulce nad desátým Pelhřimovem (6:4), devátým Pískem (5:8) a porazili i Klatovy (5:4 pp). Mezitím prohráli s Táborem (1:4) nebo Žďárem (4:6), ale v posledním kole si vyšlápli na Vysočině na první Havlíčkův Brod. Po první třetině vedli 4:0 a nakonec vyhráli 6:5 v prodloužení.

Zápas v Pouzar aréně v David servisu začíná v 18.00.