Kozlové mají z play off první výhru

3. březen 2019, 19:53

Kolín - Kolínští hokejisté z prvního utkání play off přivezli výhru a tedy první bod. Klatovy porazili 4:1. Rozhodli v poslední třetině.

Klatovy – Kolín

1:4

V první části utkání šli do vedení domácí. Kozly zbrzdila oslabení, a nakonec inkasovali ve hře čtyři na čtyři. Nepozornost a nedůslednost u brány znamenala dostatek času pro domácího hráče zpracovat puk a umístit ho do brány. Chvíli na to měl na holi Malý vyrovnání, ale trefil jen lapačku domácího gólmana Berana, a tak se na vyrovnání čekalo. A velmi dlouho.

Kozlové hráli trpělivě. Dobře bránili a čekali na svou šanci. Ta přišla úplně na konci druhého dějství. Ve třicáté deváté minutě Kolín vyrovnával. V akci dva na dva. Jankovský poslal puk na Němce, ten šel neohroženě do dvou hráčů a trefil to nechytatelně kolem ruky – 1:1.

Poslední část se tak načínala v podstatě od nuly. Jenže se obraz hry změnil. Zatímco předtím tvořili hru více domácí a tlačili se do brány, v poslední části měli co dělat, aby kozlům stačili. Kolín začal vyhrávat buly, dávat si přesné kotouče, ještě víc bruslit, vyhrávat osobní souboje a ejhle, přineslo to ovoce.

V padesáté sedmé minutě překvapil Šafránek svou střelou z kruhů všechny. Především bránící hráče, kteří se stáhli k tyčce k Jankovskému a dali mu prostor, i gólmana. Na branku z času 56:34 museli domácí reagovat a nereagovali jinak než odvoláním brankáře. To jim ale nevyšlo. Šafránek vyhrál buly směrem z pásma a Němec se neohroženě pustil k mantinelu do souboje o puk. Vyhrál ho a poslal ho do prázdné brány.

Domácí pokračovali ve hře bez gólmana a kolínský gólman musel čelit mnoha pokusům. Ustál to, stejně jako jeho spoluhráči v poli. Nakonec z toho byla čtvrtá branka, druhá při power play. Tentokrát do prázdné brány poslal puk Jankovský.

,,Jsme nadšení. Ten zápas byl nesmírně těžký. Byl to klasický zápas play off, který se hrál úplně na hranu, úplně nadoraz. Musím před svými kluky smeknout, že tento zápas takovým způsobem zvládli. Zaslouží pochvalu. Byl to nesmírně bojovný zápas,“ řekl k utkání trenér Kolína Petr Martínek.

,,Bylo tam obrovské sebeobětování, srdíčko, to co k tomu hokeji patří. Jsem hrozně rád, že mi kluci dokázali, že takto umí hrát. Upletli si tím na sebe trošku bič, protože to od nich chci pořád. Na druhou stranu chápu, že to v sezoně tak běžné není, protože chodí do práce, je to náročné časově a tak dále, ale to, co předvedli v Klatovech, klobouk dolů,“ dodal.

Kolín se tedy ve čtvrtfinálové sérii ujal vedení 1:0. Odveta na kolínském ledě se hraje v pondělí 4. března od 18.07.

Branky: 10. Rubner (Roubal) – 39. Němec (Jankovský), 57. Šafránek (Jankovský), 58. Němec (Šafránek), 60. Jankovský (Šafránek, Pýcha). Rozhodčí: Jílek – Horažďovský, Šimánek. Vyloučení: 5:4, navíc Jankovský (KOL) 10 min OT za NESP. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny:1:0, 0:1, 0:3. Diváci: 600. Stav série: 0:1.

Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Jelínek, Hanzl, Barták, Havelka – Jankovský, Šafránek, Malý – Zumr, Martínek, Procházka – Netušil, Pilný, Němec – Kadlec, Pešek.