Kozlové porazili první tým tabulky

15. říjen 2017, 11:22

Kolín - Do té doby první tým tabulky porazili v sobotu kolínští hokejisté. V Táboře podali bojovný odhodlaný výkon a v poslední třetině zlomili utkání ve svůj prospěch. Nejprve vyrovnali, a pak v prodloužení dotáhli do vítězného konce.

Tábor – Kolín

2:3 pp

První dvě třetiny byly velmi podobné. Nejprve tlačil jeden tým, pak ten druhý střídaly se. Úvod utkání vyšel víc domácím, kteří se i díky dvěma přesilovkám dostali do sedla. Taky šli do vedení. Tlak vytvoření v přesilovce proměnil až chvíli po ní tečí puku z kruhů Pechánek. Kozlům ale patřila ta druhá část třetiny. V pohledné akci poslal Semirád kupředu Pannu, ten zakončil i přes beka, ale gól to ještě nebyl. Pak měl dvakrát gól na holi Kozák, ale taky domácího brankáře ještě nepřekonal. Čekalo se až do šestnácté minuty, kdy v přesilovce kombinaci zakončil obránce Voženílek – 1:1.

Druhá třetina byla opačná. Nejprve se dařilo kolínským. V úvodu měli hned několik tutovek. V té největší, ale Kysela trefil jen betony a vyražený kotouč a zívající bránu nevyužil k dorážce Prokop. Ten nezvedl puk a po ledě domácí gólman stihl přemístit betony. Stav se tedy neměnil. A ani poté v oslabení Kolína. Pomalu se ale váhy začaly přesouvat na stranu domácích

.

Kozlové pak faulovali ještě dvakrát a značně je to oslabilo. I když proti Březinovi dokázal Sejpal vytasit betony, v oslabení ve třiatřicáté minutě byl na domácí krátký. Ti si kozly dokonale utavili, a pak slavili vedoucí branku – 2:1. Na konci dějství ještě táborský Březina orazítkoval tyč, tak měli Kolínští i štěstí.

A že si ho zaslouží dokázali v poslední třetině. Tam totiž na ledě dominovali. Střelecky jej vyhráli 16:3. Domácí se hodně zatáhli, dali hostím prostor a ti toho využili. Dostávali se víc a víc do hry a nakonec i vyrovnali. V padesáté druhé minutě se střelecky probudil útočník Panna. Z vrcholku kruhů poslal puk přesně do růžku a vyrovnal – 2:2.

Kozlové měli dál šance, ale i domácí ještě vystrčili růžky. Sejpal byl ale pozorný. Když pak v padesáté deváté minutě přece jen kotouč dopadl za jeho záda, rozhodčí okamžitě signalizoval, že gól neplatí, protože padl po hře vysokou holí. A tak se utkání prodlužovalo.

V nastaveném čase a hře tři na tři měl nejdřív svůj pokus Panna, nic. Pak v brejku Matušík, nic. Pak znovu Panna. A to už nebylo nic. Byl to faul a nařízené trestné střílení. V něm kolínský útočník nezaváhal a vystřelil Kolínu dva body za výhru 3:2 v prodloužení.

Branky: 11. Pechánek (Blažek, T. Černý), 33. Urbanec (Blažek) - 16. Voženílek (Kadlec, Malý), 53. Panna (Semirád), 63. Panna TS. Rozhodčí: Battěk - Horažďovský, Šimánek. Vyloučení: 6:6, navíc TS za faul Černého (TAB). Využití: 1:2. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:1, 0:1. Diváci: 1693.

Kolín: Sejpal – Hanzl, Pýcha, Voženílek, Hlaveš, Březina, Barták, Havelka – Malý, Semirád, Panna – Morkes, Prokop, Kysela – Pilný, Kadlec, Kozák.