Kozlové přišli o senzační výhru

19. listopad 2017, 07:16

Kolín - Ještě dvě minuty před koncem kozlové v sobotu 18. listopadu sahali po senzační výhře nad prvním Havlíčkovým Brodem, ale nakonec z toho byl bod. První tým tabulky proměnil přesilovku a urval bod po základní hrací době. Vítěze pak našly nájezdy, v ní byli o gól lepší hosté a vyhráli 4:3 po nájezdech.

Kolín – Havlíčkův Brod

3:4 sn

Zápas začal pěkně zostra. Ještě neuběhla minuta a hosté vedli. Domácí po vyhraném buly nevyhodili kotouč z obranného pásma a Semrád to potrestal. Domácí vypadali chvíli zaskočeně, ale své motory brzy nastartovali a hrozili zejména z brejků. Nevyšlo to ale Kyselovi, Malému ani pak Semirádovi z před brány. Pak ještě v poslední minutě Pýcha vytáhl puk z brankové čáry při havlíčkobrodské přesilovce, takže se šlo do kabin za stavu 0:1.

Kozlové ale zvedající se výkon z první třetiny potvrdili gólově poměrně brzy. Pomohly jim k tomu i přesilové hry. Domácí proměnili tedy až třetí v řadě, ale za to pěkně. Panna našel na modré číhajícího Pýchu a ten vyrovnával. Hosté šli pak znovu do vedení, když Kolínští ztratili kotouč a po dlouhé přihrávce Třetina kličkou obešel Voženílka, přihrál na Endála, který se trefil mezi betony. I na tuto branku však domácí ještě stihli ve druhé třetině reagovat.

Zase v přesilovce. Malý našel na kruzích Pannu, ten chvíli vyčkával, ale pak přesně zamířil do růžku Černého branky a bylo vyrovnáno. Gól, ozvalo se z kolínských tribun, které letos poprvé zaplnilo více jak 1000 diváků. A ti se radovali zanedlouho znovu. Po přestávce tedy, ale po necelých pěti minutách třetí třetiny. Kozlové šli do vedení. A ve vlastním oslabení. Nejdřív byl při úniku nařízeno trestné stříleny pro faulovaného Malého. Ten ho sice neproměnil, ale chvíli na to ujel Semirád a ten to zvládl na první dobrou – 3:2.

Minuty ubíhaly. Hosté se snažili střílet ze všech pozic, ale kolínská obrana a gólman drželi tři body ve vzduchu. Sami kozlové na druhé straně také hrozili. Nakonec ale vedení neudrželi až do konce. Hosté totiž v přesilovce dvě minuty před koncem vyrovnali. A i potom se nehrálo opatrně, oba týmy mohly ještě v základní hrací době rozhodnout. Branka už ale nepadla, ani v prodloužení. Tak rozhodovaly nájezdy.

V nich se prosadili postupně Třetina a Malý, ale ve čtvrté sérii rozhodl exextraligový Vašíček utkání ve prospěch Havlíčkova Brodu. Ten tak odvezl z Kolína dva body a kozlům zůstal bod jeden.

Branky: 29. Pýcha (Panna), 40. Panna (Malý, Kadlec), 45. Semirád – 1. Semrád (Endál, Přidal), 32. Endál (Třetina, Semrád), 58. Třetina (Semrád, Vašíček), 65. Vašíček. Rozhodčí: Jaroš – Laczko, Potůček. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. Oslabení: 1:0. Třetiny: 0:1, 2:1, 1:1 – 0:0, 0:1. Diváci: 1028.

Kolín: Sejpal – Kadlec, Pýcha, Voženílek, Hlaveš, Březina, Barták – Panna, Semirád, Malý – Pipek, Zumr, Morkes – Kysela, Prokop, Kozák.