Kozlové přivezli z Letňan povinné tři body

7. prosinec 2018, 10:30

Kolín/Praha - U posledního týmu kozlové nezaváhali. Z Letňan odvezli povinné tři body. Základ výhře dali už v první třetině.

Letňany – Kolín

2:5

Byl to fofr. Už ve druhé minutě Kolín otevřel skóre utkání. Při signalizovaném vyloučení kozlové dlouho udrželi puk v útočné třetině a po řade přihrávek Semirád tu finální poslal na Koffra, který zamířil přesně do sítě.

Ve třinácté minutě to už bylo 0:2. První pětka proměnila přesilovku. Puk od modré šel z hole Zumra a od brusle Březiny až do brány. Po prvním dějství mohli Kolínští odejít do kabin s vyšším vedením než dvougólovým, ale další trefy šetřili na další dvacetiminutovku.

V ní nejprve Koffer vrátil Semirádovi nahrávku a vybídl ho ke gólu. Pak přišla souhra první pětky a akci po ose Malý – Zumr – Šafránek poslední jmenovaný zakončoval do odkryté kasy. Bez inkasovaného gólu však Kolín do kabin nešel. Domácí totiž sehráli přesilovku 5 na 4 a vrátili se do hry.

Navíc pak podruhé skórovali hned v první minutě třetí části a mohlo to být ještě drama. Ale nebylo. Kozlové si vedení pohlídali, a navíc se pak v oslabení o slovo přihlásil exekutor Šafránek. Na obranné modré sebral domácím kotouč a v souboji tváří v tvář nedal gólmanovi Letňan šanci. Položil si ho a po kličce skóroval.

Výhra 5:2 a zisk tří bodů posunul Kolín na druhé místo tabulky. Kozlové mají ale odehráno o jedno utkání více než třetí Vrchlabí.

Branky: 34. Heldák (Saňa, Kohút), 41. Chlouba (Dyrynk) – 2. Koffer (Semirád), 13. Březina (Zumr, Havelka), 28. Semirád (Koffer), 31. Šafránek (Zumr, Malý), 51. Šafránek. Rozhodčí: Čáp - Krátký, Svoboda. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Třetiny: 0:2, 1:2, 1:1. Diváci: 109.

Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Hanzl, Jelínek, Havelka, Barták – Zumr, Šafránek, Malý – Martínek, Semirád, Koffer – Netušil, Kozák, Němec – Pilný, Pešek.