Kozlové přivezli z Písku 3 body

8. únor 2018, 09:37

Písek/Kolín -Z posledního Písku kolínští hokejisté vezou tři body. V utkání se ujali vedení už v šesté minutě a de facto až na malou chvíli neustále vedli. Nakonec porazili Jihočechy 5:3. V tabulce jsou stále čtvrtí, už ale mají pětibodový náskok na pátý Tábor.

Písek – Kolín

3:5

,,Když to shrnu stručně, vítězství jsme si zasloužili, byli jsme lepší. Začali jsme dobře, ale udělali jsme zbytečný faul a po něm jsme zahráli naprosto hluchou pasáž. Ve druhé třetině jsme byli zase lepší, ale udělali jsme zase chybu a soupeř se dotáhl na dvě branky. V poslední třetině jsme už domácí k ničemu moc nepustili a na konečných 3:5 snižovali až na konci,“ popsal utkání trenér Kolína Petr Martínek.

Skóre otevřel Petr Morkes, který přetavil tlak před bránou a Hanzlovu přihrávku v gól. Domácí vyrovnávali z přesilovky, po které se pak kolínští chvilku hledali. Ještě před koncem prvního dějství se ale našli. Kozák načasoval přesně přihrávku zpoza brány na kruhy na Březinu, ten posunul na druhou stranu, kde z první mohl poslat kozly do vedení Antonín Kadlec.

Malý v prostřední části navýšil v přesilovce dorážkou, a další dorážku po Semirádově střele pak přidal ještě Hanzl. To už kozlové vedli 4:1. Na konci dějství si pak hosté nepohlídali protiútok a inkasovali, takže se šlo do kabin za stavu 2:4.

A nebyl konečný. V poslední části si hráči připsali jednu trefu na každé straně. Na bezpečný třígólový náskok využil Prokopovu přihrávku zpoza brány Kysela. Domácí vyvinuli tlak ještě v závěru, když měli celých pět minut přesilovku, v poslední minutě dokonce dvojnásobnou. Branku vsítili ale až v čase 59:59, takže tím pouze upravili na konečných 3:5.

,,Bylo to velice průměrné utkání. Docela dobře jsme zahráli dopředu, ale bohužel dozadu tam byly okénka. Naštěstí soupeř nedokázal proměnit, tak jsme vyhráli vcelku jednoznačně,“ doplnil ještě kolínský trenér.

Branky: 8. Ciboch (Vlk, Volf), 37. Urbanec (Hanus, Koupal), 60. Urbanec (Parýzek, Duchoň) - 6. Morkes (Hanzl, Zumr), 14. Kadlec A. (Kozák, Březina), 28. Malý (Pýcha, Hanzl), 29. Hanzl (Semirád, Zumr), 43. Kysela (Prokop, Březina). Rozhodčí: Šindel – Mertl, Rubáš. Vyloučení: 4:3, navíc Panna (KOL) 5+OK za SEK. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 260. Třetiny: 1:2, 1:2, 1:1.

Kolín: Martínek - Pýcha, Voženílek, Havelka, Hanzl, Březina, Barták, Kadlec J., Sladký – Panna, Semirád, Malý - Morkes, Kozák, Zumr -  Kysela, Prokop, Kadlec A. -  Netušil, Černý, Pilný.