Kozlové Řišuty doslova rozstříleli

18. listopad 2018, 09:40

Kolín - Vysokou výhru přivezli kolínští hokejisté ze Slaného. Proti Řisutům se rozstříleli jedna báseň. Hattrickem se blýskl Šafránek, dva góly přidal Martínek a po jedné pak Kadlec, Malý a Zumr.

Řisuty – Kolín

1:8

První dějství, které tentokrát trvalo kvůli rozbitým vrátkům u střídačky jen necelých třináct minut, žádnou branku nepřineslo. To druhé, které bylo extra dlouhé, – dohrávalo se sedm minut z prvního a dvacet minut druhého – už ale nabídlo střeleckou přehlídku.

Tu začal čistým hattrickem David Šafránek. Nejprve dokončil akci svého útoku. Po ose Malý-Zumr zůstal před bránou sám a souboj tváří v tvář s řisutským gólmanem vyhrál. Pak v přesilovce Březina vypálil od modré, vyražený kotouč posunul Zumr na Šafránka, který trefil nahoru. A do třetice Malý zachytl puk, který se už domácí snažili dostat z pásma, a vybídl Šafránka ke třetímu gólu. Ten nepohrdl.

Pak ukázkovou akci Němec-Pilný a před bránou Kadlec předvedla třetí pětka a do kabin se šlo za stavu 0:4, de facto při rozhodnutém utkání. Kolínu branky vlily krev do žil, naopak zaskočení domácí se jen těžko sbírali k náporu. A když už, kozlové jim vystavili stopku.

Ale přece jen jednou taky skórovali. Poté, co přesilovku u tyčky využil Martínek a zakulatil vedení na 5:0, proměnili i domácí svou přesilovku. Byl to ale jejich jediný výkřik do tmy a kozlové ještě úřadovali třikrát. Další pěknou akci sehrála první pětka. Šafránek z rohu posunul puk před bránu, kde Pýcha místo střely posunul puk Malého a ten mohl umístit do odkrytého vršku kasy. Pak Pýcha střílel od modré a o dorážku se postaral Zumr. Gólový účet uzavřel Martínek, když u tyčky číhal na Semirádův puk.

Branky: 46. Kos (Vyskočil, Krpata) – 21. Šafránek (Zumr, Malý), 28. Šafránek (Zumr, Březina), 29. Šafránek (Malý, Pýcha), 37. Kadlec (Pilný, Němec), 42. Martínek (Kozák, Semirád), 47. Malý (Pýcha, Šafránek), 52. Zumr (Pýcha, Malý), 56. Martínek (Semirád, Kozák). Rozhodčí: Vyštejn – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 0:4, 1:4. Diváci: 110.

Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Jelínek, Hanzl, Havelka, Barták – Zumr, Šafránek, Malý – Martínek, Semirád, Kozák – Netušil, Pilný, Němec – Kadlec.