Kozlové se na konci utkání netrefili

7. prosinec 2017, 09:44

Kolín/Žďár nad Sázavou - Čtyři branky v přesilovkách vstřelili kolínští hokejisté. Dvakrát vedli nad Žďárem o dva góly, ale domácí na Vysočině proměnili přesilovky tři, v power play v padesáté deváté minutě vyrovnali, měli štěstí, když kozlové na konci utkání netrefili několikrát prázdnou bránu a nakonec brali výhru v prodloužení.

Žďár – Kolín

5:4 pp

První góly se rozdělovaly hned na začátku. Domácí měli první přesilovku, proměnili, kozlové měli první přesilovku, proměnili. Početních výhod a nevýhod pak bylo ještě několik, ale žádná neměla na stav po první třetině vliv.

Ve druhé části se ale v přesilových hrách zase úřadovalo. Nejprve v početní převaze našel u tyčky osamoceného Malého Kadlec, to bylo hned na začátku dějství. Pak skoro na konci druhé třetiny napodobili akci znovu v přesilovce, ale tentokrát Malý skóroval z kruhů. To kozlové vedli 3:1. Jenže záhy na to fauloval Kysela a přesilovku dostali domácí a ti také proměnili. Kolín nesl do kabin nakonec jen jednogólové vedení.

To tedy navýšil už po jedné minutě třetí části, a zase v přesilovce a zase kapitán Malý. Do třetice se trefil nad rameno domácího gólmana. Následný faul Voženílka pak dovolil znovu v početní výhodě snižovat stav domácím, to bylo už 3:4. A do konce zbývalo skoro 14 minut, spousta času na stíhací jízdu.

Tu domácí nastoupili a v závodnické hantýrce sjížděli náskok Kolína kolo od kola a nakonec v tom předposledním jej dostihli. Nebyla to přesilovka, ale power play šest na pět bez gólmana. A nakonec tedy finiš obou týmu shodný na cílové čáře. Každý tak ukořistil bod a prodlužovalo se.

Zatímco v minulém kole kozlové v prodloužení vyhráli, tentokrát úspěšní nebyli. Zkušený žďárský Štěpánek si udělal prostor a vystřelil Plamenům dva body – 5:4 pp.

Branky: 2. Stehlík (Gregar, Kunstmüller), 39. Stehlík (Kunstmüller, Pleva), 47. Gregar (Stehlík, Kunstmüller), 59. Kolda (Pytlík), 62. Štěpánek (Stehlík) – 7. Panna (Semirád, Malý), 22. Malý (Kadlec, Pýcha), 38. Malý (Kadlec), 41. Malý. Rozhodčí: Čuňočka – Vašíček, Král. Vyloučení: 8:6, navíc Lojek 10 min za ZHK, Krupka 10 min za NESP a Gregar 10 min za NESP (všichni Žďár). Využití: 3:4. Oslabení: 0:0. Diváci: 652. Třetiny: 1:1, 1:2, 2:1 – 1:0.

Kolín: Sejpal – Kadlec, Pýcha, Hlaveš, Voženílek, Barták, Březina, Havelka – Panna, Malý, Semirád – Pilný, Zumr, Pipek – Kysela, Prokop, Kozák – Černý.