Kozlové se rozloučili se sezónou domácí prohrou

9. březen 2021, 12:05

Kolín - Kozlové své premiérové účinkování v Chance lize zakončili na domácím ledě utkáním proti Třebíči, v jejímž dresu se představil i Karel Nedbal, syn kolínské legendy s číslem 72 na zádech. Rozlučka to pro domácí bohužel vítězná nebyla.

Kolín - Třebíč 3:6 (2:2, 1:2, 0:2)

Zápas se od úvodního hvizdu nesl v aktivním duchu a hra se přelívala z jedné strany na druhou. Jako první svou kvalitu přetavili ve vedoucí gól hosté. Třebíč zamknula bránící pětici Kolína v pásmu a vyslala na Martínka několik nebezpečných střel. V čase 02:43 už se však hosté radovali. VLADIMÍR OŠČÁDAL si vybruslil zpoza branky, otočil se do palebné pozice a svižnou ranou zápěstím na vzdálenější tyč poslal Třebíč do vedení – 1:0. Kozlové se prosadili až v druhé polovině třetiny. V čase 11:43 se podařilo VOJTĚCHU SÍLOVI doslova protlačit puk za brankovou čáru z důrazného protiútoku – 1:1. A o necelých pět minut později se Kolín dokonce ujal vedení nejhezčí brankou utkání. JAKUB VÁCHAL dostal ve středním pásmu puk do jízdy od Kučery, prosmýknul se dvěma hostujícím útočníkům a z mezikruží se krásně trefil přes dva clonící hráče k pravé tyči mezi lapačku a beton bezmocného Mičána – 2:1. Vedení bohužel nevydrželo Kolínu dlouho. Hned z následné protiakce se prosadil MICHAL VODNÝ rychlým obtočením se kolem branky a zasunutím puku k tyči, kam se již Martínek natáhnout nestihl – 2:2.

Po divoké první třetině se na další gól muselo čekat přes devět minut, kdy se hrálo ve čtyřech na obou stranách. A to se naposledy v této sezoně Chance ligy dostal Kolín do vedení zásluhou ZDEŇKA KRÁLE, který dokázal v úniku tváří v tvář hostujícímu gólmanovi, ač nedovoleně bráněn, popíchnout kotouč, který se zastavil až v brance – 3:2. Stejně však jako předchozí kolínské vedení i toto mělo velice krátkého trvání. Pouhých 17 vteřin stačilo Třebíči na vyrovnání. Stále při hře 4 proti 4 se s pomocí teče prosadil MICHAL PSOTA – 3:3. Horácká Slavia se navíc ještě ve druhé periodě ujala vedení, které už do konce zápasu Kolínu nepřepustila. O vítěznou branku utkání se v čase 33:24 postaral TOMÁŠ KŘEHLÍK, který šikovně tečoval tvrdou ránu Furcha od modré přesně po dvou minutách přesilové hry – 3:4.

Kolín sice ve třetí části hry nesložil zbraně, ale nedařilo se mu žádnou z šancí přetavit v gól. Největší měl zřejmě Jankovský, který se v 49. minutě nedokázal prosadit v samostatném úniku. Veškerou naději na zvrat pak zhatila situace v 54. minutě. Kolín hrál přesilovou hru, ale po půl minutě mu byla odpískána nebezpečná hra vysokou holí a v následném přerušení dostala hráčská lavice domácích další dvě minuty za nesportovní chování. A přesilovku 4 na 3 hosté rychle využili. Dělovkou od modré se prosadil KAREL NEDBAL, čímž potvrdil, že jablko opravdu nepadlo daleko od stromu – 3:5. Kolín se tak vrátil do čtyř, což mu bohužel nevydrželo dlouho. Hostům se tak naskytla možnost zkusit si standardní dvojnásobnou přesilovku. A ač tu sice ještě využít nedokázali, položili v ní základ poslední branky, kterou Kolín v letošním ročníku obdržel. V čase 55:42 stál LADISLAV BITTNER na konci přesné přesilovkové kombinace, kterou přetavil ve svůj 25. gól sezony, čímž si zároveň pojistil korunu pro krále střelců letošní sezony – 3:6.

V závěrečných minutách se mohl prosadit i druhý nejlepší ostrostřelec Chance ligy, domácí kapitán David Šafránek, ale jeho přízemní střela jen těsně minula branku. Jeho skóre se tedy zastavilo na 21 gólech, čímž si připsal dělené druhé místo spolu s Mrázkem z Prostějova. Své prvenství si ovšem udržel Jakub Husa, který se stal s 32 body nejproduktivnějším obráncem soutěže.

Po závěrečném hvizdu si ještě hokejisté užili předtočenou děkovačku věrných kolínských fanoušků a společně tak dali sbohem historicky první sezoně v druhé nejvyšší hokejové soutěži ČR.

Branky a nahrávky: 12. Síla (Petržilka, Štohanzl), 17. Váchal (Kučera, Mašín), 30. Z. Král (Jankovský, Pýcha) – 3. Oščádal (Křehlík, Malý), 17. Vodný (Nedvídek), 30. Psota (Vodička, Michálek), 34. Křehlík (Furch), 54. Nedbal, 56. Bittner (Psota, Nedbal). Rozhodčí: Doležal, Jaroš – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:3.

SC Kolín: O. Martínek – Husa, Barták, Váchal, Pýcha, Muška, Zdeněk, Kučera – Jankovský, Šafránek, Král – Semirád, Stehlík, Zumr – Síla, Štohanzl, Petržilka – Mašín, Kozák, Němec.

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Chalupa, Nedbal, Tejnor, Vodička, Zukal, Furch – Šťovíček, Bittner, Vodný – Nedvídek, Kratochvil, Krliš – Michálek, Ferda, Křehlík – Malý, Oščádal, Vedral.

Zdroj: sckolin.cz, Tereza Marvánková Hölzlová