Kozlové si doma poradili se Žďárem

23. srpen 2017, 08:37

Kolín - V rychlém tempu a s velkým nasazením odehráli první domácí přípravný zápas kolínští hokejisté. Po gólech Zumra, Morkese a Malého brali vítězství v prodloužení.

Kolín – Žďár

3:2 sn

V úvodu utkání, kdy Kolín hrál přesilovku pět na tři, to ještě nevyšlo. V největších šancích se neprosadili Březina a Malý. Gólu se ale fanoušci dočkali o chvíli později. Jiří Kysela připravil gólovou pozici pro Zumra, který před bránou puk zvedl nahoru a slavil první trefu sezony.

Navázat na něj mohli i další spoluhráči, ale o gólové slovo se přihlásili na začátku druhého dějství hosté. V přesilovce se ujala tečovaná střela z vrcholku kruhů. V početní převaze se ale dokázali prosadit i domácí. Na konci třetiny Pýcha od modré poslal puk před bránu. Ten byl vyražen do strany na Morkese. Hráč s číslem 14 si ho pak posunul, udělal si místo a zakončoval do odkryté kasy – 2:1.

Stoprocentní koncentrace nevydržela Kolínským až do konce. V poslední třetině přišlo několik chyb a nakonec i vyrovnání hostí. Tři minuty před koncem po prohraném buly kozlové nezablokovali hráče, a Lojek tak mohl vyrovnat.

Oba týmy si tak vyzkoušely prodloužení tři na tři. Ve skutečnosti se ale tři na tři skoro nehrálo. Nejdřív hrál Žďár chvíli přesilovku, pak se na chvíli síly na ledě vyrovnaly a nakonec se do početní převahy čtyři na tři dostali kozlové. Tam to perfektně sehráli hoši z první lajny a nakonec Hanzl připravil puk před zívající bránu pro kapitána Malého. Ten symbolicky dovedl první domácí utkání sezony do vítězného konce.

Branky: 14. Zumr (Kysela, Morkes), 36. Morkes (Pýcha), 63. Malý (Semirád, Hanzl) – 25. Klíma (Smejkal, Vítek), 57. Lojek. Vyloučení: 5:7, navíc 10 min Kuřítko za ZHK. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:1, 1:0. Diváci: 200.

Kolín: Sejpal (od 31. Martínek) – Hanzl, Březina, Pýcha, Hlaveš, Marvánek, Tvrdík, Sladký – Kozák, Semirád, Malý – Kysela, Zumr, Morkes – Veselý, Prokop, Kedršt - Pilný.