Unikom

Kozlové si ze Žďáru odvezli porážku

15. září 2017, 13:47

Kolín - Poraženi odjeli kolínští hokejisté z prvního mistrovského utkání ze Žďáru nad Sázavou. Po kvalitním výkonu je k prohře odsoudily dvě chyby ve druhé třetině a uznaný neregulérní gól kopnutý nohou.

Žďár – Kolín

3:2

Začátek utkání byl poměrně nervózní. Střel nebylo k vidění mnoho, akcí poskromnu a stav se neměnil. Celých prvních dvacet minut.

Druhá třetina začala úplně opačně. Jestli v té první domácí čekali na první střelu šest a půl minuty, tak ve druhé už po minuté a půl měli na kontě čtyři ataky kolínské brány. Kozlové v čele s gólmanem Sejpalem ale tento tlak vydrželi a sami pak v přesilovce udeřili.

Morkes vystřelil nepříjemně z kruhů. Gólman puk svíral, ale neudržel a šanci dopíchnout ho do brány dostal Dominik Zumr. Využil ji a stal se prvním střelcem večera i mistrovské sezony Kolína – 0:1.

Pak Sejpal odolal úniku Beneše a kozlové dál drželi vedení. Ale neudrželi. Na konci třetiny nejdřív nestihli vystřídat, pak propadli a během jedné minuty dvakrát inkasovali. Do kabin si tak nesli nepříznivý stav 2:1.

Poslední třetina, to byla pro diváka lahůdka. Pořád se něco dělo. Utkání mělo zápletek až až. Nejdřív dostal pětiminutový trest kolínský Pýcha. V dlouhé přesilovce domácí skórovali. I když neregulérně, protože puk do brány ve skrumáži kopli. Sudí ale gól uznal, a tak Kolín prohrával o dvě branky. Ihned po skončení trestu kozlové přeřadili na vyšší stupeň. A snížili. Po ose Hanzl-Malý-Panna poslední jmenovaný zvedl puk pod víko a drama bylo na světě. Do konce utkání zbývalo osm minut.

Kolín dál tlačil, domácí se zatáhli a bránili. Nutno uznat, že dobře, i když kozlové ještě měli šance. V té největší úplně na konci, když dostali početní výhodu, ale natolik znervózněli, že se skoro nedostali do útočného pásma. Pak nevyužili ani power play a z horkého žďárského ledu odjeli o gól poraženi.

Branky: 37. Štěpánek (Kunstmüller), 38. Beneš (Gregar), 47. Beneš - 31. Zumr (Morkes, Pýcha), 52. Panna (Malý, Hanzl). Rozhodčí: Pokorný - Klouda, Musil. Vyloučení: 5:3, navíc Pýcha (KOL) TH za ZHK. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 982. Třetiny: 0:0, 2:1, 1:1.

Kolín: Sejpal - Hanzl, Březina, Hlaveš, Pýcha, Barták, Voženílek, Havelka, Kadlec - Malý, Semirád, Panna - Kysela, Zumr, Morkes - Kozák, Prokop, Černý - Veselý, Pilný, Kedršt.