Kozlové udrželi v Děčíně čisté konto

3. únor 2019, 18:50

Kolín/Děčín - Třetí čisté konto v sezoně udrželi v sobotu kolínští hokejisté v Děčíně. Tam těžký zápas zvládli na jedničku.

Děčín – Kolín

0:4

Už pomalu tradicí se stává, že kozlové vsítí první gól zápasu, a to velmi rychle. Ne jinak tomu bylo v sobotu v Děčíně. Kozlové ustáli první nápor domácích a proměnili hned svůj první pokus dva na jednoho. Jelínek v obranném pásmu dobře přidržel a rozehrál kotouč a Zumr s Malým pak mohli vepředu dvakrát vyměnit puk, aby Zumr při své premiéře po zranění zakončoval do odkryté branky.

Na konci třetiny Kolín přidal gól druhý. Šafránek z kruhu našel mezi kruhy na středu volného Kozáka, který se nemýlil – 0:2.

Během druhé třetiny bylo v děčínské hale pěkně horko. Nejprve Kolínu, který bránil dvě oslabení za sebou, pak domácím, kteří hráli na hraně pravidel a čtyřikrát za sebou se jim to vymklo z rukou. Oba týmy ale tyto své početní výhody nedokázaly využít. Až Kolín tu další na konci dějství. Po ose Malý-Zumr-Hanzl poslední jmenovaný z mezikruží udeřil a svým prvním gólem v sezoně zvýšil na 3:0.

A poslední část? V ní domácí zkoušeli náskok Kolína vygumovat. Jenže přesilovku nedokázali sehrát a kozlové hráli takticky dobře. Navíc pak v polovině třetiny skórovali počtvrté, a to bylo hotovo. Hanzl poslal dlouhý puk na Kadlece, ten pak předal Pilnému, který uklidil puk do sítě – 0:4. Zbytek utkání byl o tom, zda kozlové udrží čisté konto. Domácí chtěli nulu smazat. Šance měli. Jenže Sejpal v bráně čaroval. Celý zápas. A tak zaslouženě nakonec kýženou nulu udržel.

Branky: 2. Zumr (Malý, Jelínek), 18. Kozák (Šafránek), 38. Hanzl (Zumr, Malý), 50. Pilný (Kadlec, Hanzl. Rozhodčí: Škrobák – Krátký, Kurtin. Vyloučení: 7:6, navíc Vaněk (DEC) 10 min OT za NESP. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 455. Třetiny: 2:0, 1:0, 1:0.

Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Hanzl, Jelínek, Barták, Havelka, Bezděk – Jankovský, Šafránek, Kozák – Zumr, Martínek, Malý – Netušil, Pilný, Němec – Kadlec.