Kozlové utkání v Moravských Budějovicích zvládli na jedničku

18. únor 2018, 11:18

Kolín/Moravské Budějovice - Přímý souboj o třetí místo tabulky? Kozlové utkání v Moravských Budějovicích zvládli na jedničku. Sice hned v úvodu zaváhali a v oslabení inkasovali, ale nepoznamenalo je to a směle si dobruslili za výhrou a třemi body.

Moravské Budějovice – Kolín

2:5

Vyrovnáno bylo v deváté minutě. Panna našel na druhé Voženílka a ten puk uklidil do sítě. Od té chvíle kolínští nabírali na sebevědomí a začali přebírat otěže zápasu. Sejpal navíc pochytal vše, co bylo nutné, čímž popohnal svůj tým o to více dopředu.

Ve druhé třetině to nastalo. Kolínští hokejisté v ní rozhodli o jejich vítězství. Vedoucí gól padl v přesilovce po ose Pýcha – Březina – Voženílek. Jinými slovy: od modré k tyčce, od tyčky k mezikruží, z mezikruží rána, gól – 1:2. V polovině zápasu se kolínští po hromadné bitce museli bránit ve čtyřech. Nejenže se ubránili, ale po oslabení hned udeřili. Kozákův první pokus byl sice neúspěšný, zato pak Pýchovu střelu od modré usměrnil do brány. Chvíli na to kozlové vedli už 4:1. Byl to protiútok Němce s Kyselou. Vyměnili si puk a Němec mohl zakončovat do prázdné.

Ve třetí třetině hostí hlídali svůj pohodlný náskok a dlouho to vypadalo, že se skóre měnit nebude. Pak ale rozhodčí věnoval domácím ještě jednu přesilovku, a tu oni dvě minuty před koncem proměnili. K vyrovnání to měli ale ještě sakra daleko, zkoušeli to bez brankáře. Kozlové to ale odehráli mazácky a kapitán Malý to ještě pečetil do prázdné brány.

Tři body pro kozly znamenají skok na třetí místo, dva body před Moravské Budějovice. Zároveň definitivní potvrzení umístění v nejlepší čtyřce po základní části. Do jejího konce zbývají dvě kola. Příště hrají kozlové doma ve středu 21. února od 18:07 proti Táboru.

Branky: 3. Krutiš (Rytnauer, Peroutka), 58. Peroutka (Rytnauer, Krutiš) – 9. Voženílek (Panna, Malý), 23. Voženílek (Březina, Pýcha), 32. Kozák (Pýcha, Semirád), 35. Němec (Kysela), 60. Malý (Kozák). Rozhodčí: Volf – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 9:12. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 0:3, 1:1. Diváci: 550.

Kolín: Sejpal – Voženílek, Pýcha, Hanzl, Havelka, Březina, Barták, Hlaveš, Sladký – Panna, Semirád, Malý – Kozák, Zumr, Morkes – Kysela, Prokop, Němec – Netušil, Pilný, Kadlec A.