Kozlové utrpěli krutou porážku

20. březen 2019, 08:41

Kolín - Krutá porážka, možná nejkrutější ze všech. Kolínští hokejisté ve čtvrtém semifinálovém utkání sahali po výhře. Na konci za remízového stavu tahali za delší provaz, měli přesilovky, jednoznačně pomýšleli na výhru. Oni i fanoušci. Místo radosti, ale zavládl na kolínské střídačce smutek.

Kolín – Vrchlabí

2:4

Série skončila 1:3. Vyhrálo Vrchlabí. Poslední postupový bod sebralo na úplném konci úterního utkání. Dvě minuty před koncem. Kolín hrál přesilovku. Ale když Vrchlabští vyhodili na zadní mantinel, všichni Kolínští jeli střídat, vyjma Pýchy, který si jel pro puk. Na pomoc se mu vydal gólman Sejpal. Vyhazoval puk po mantinelu. Tam ale stál vrchlabský hráč, puku se ujal a namířil ho před bránu, kde byl Berger. To sám Pýcha nemohl zvládnout. Berger v oslabení vstřelil vítěznou branku utkání – 2:3. A dovršil taky hattrick.

Pro kozly to byla o to krutější porážka, že v utkání měli šanci vyhrát. Ještě před zmiňovaným momentem hráli čtyřminutovou přesilovku. Jenže po dvou minutách, kdy nevyužili, špatně vystřídali a hru s příliš moha hráči na ledě sudí potrestali. Dvě minuty přesilovky tak byly pryč.

Kolín měl možnost jít do vedení už v první třetině. Tam měl Šafránek velkou šanci, když se protáhl za beky a vystřelil těsně nad. A nepříjemné pokusy měli i další hráči. Stejně jako ve druhé části. Góly ale během dvou třetin padly čtyři, dva na každé straně a stav byl vyrovnaný.

Ve třetí třetině se tedy rozhodovalo. Nejprve tam Sejpal chytil gólovku Urbana. Pak lapačkou úspěšně čelil i trestnému střílení, ale v závěru šlapal za výhrou Kolín. I díky výše zmíněným přesilovkám. Jenže gól z toho nebyl. Pak zmiňovaná chyba v přesilovce dvě minuty před koncem, a ještě v poslední minutě inkasovaná branka v oslabení a byl z toho konečný výsledek 2:4.

Kolínu sezona skončila. Vrchlabí v neděli začne finálovou sérii se Sokolovem.

Branky: 11. Malý (Zumr, Hanzl), 40. Malý (Hanzl, Bezděk) – 18. Berger (Matějček, Bláha), 22. Berger (Matějček, Bláha), 59. Berger (Půlpán Aleš), 60. Pilař (Jirků). Rozhodčí: Hlinka, Místecký – Goltsch, Janíček. Vyloučení: 6:8, navíc TS za Hanzl ZHZP. Využití: 1:1: Oslabení: 0:1. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:2. Diváci: 1520. Konečný stav série: 1:3.

Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Hanzl, Bezděk, Havelka, Barták – Jankovský, Šafránek, Malý – Zumr, Martínek, Procházka – Netušil, Kozák, Němec.