Kozlové v Havličkově Brodě nakonec prohráli

1. leden 2018, 10:53

Kolín/Havlíčkův Brod - Kolínští hokejisté v posledním utkání roku 2017 dvakrát vyrovnávali na ledě prvního Havlíčkova Brodu. Nakonec ale prohráli. Rozhodl o tom závěr druhé třetiny. Utkání mělo ale vše, co má zápas mít – pořádnou diváckou kulisu, atraktivní napínavý hokej, šarvátky, góly v přesilovce, v oslabení, změny skóre na obou stranách. Sečteno podtrženo, super tečka za hokejovým rokem 2017. I když pro kozly bez bodu.

Havlíčkův Brod – Kolín

5:3

Netrvalo dlouho a domácí se ujali vedení. Po prohraném buly šel puk za bránu a po přihrávce zpoza Přidal z první nedal Sejpalovi šanci. To se psala třetí minuta. Kozly to ale nezastrašilo a už v deváté minutě vyrovnali. V jednom z brejků dva na jednoho mladík Pilný, který v den utkání slavil devatenácté narozeniny, vzal zodpovědnost na sebe a místo nahrávky vystřelil. A udělal dobře, jeho puku se sice gólman dotkl, ale ten i přesto doplachtil do brány – 1:1.

I když kozlové potom tlačili a vlastně v první třetině domácí tým i přestříleli, do kabin si nesli vedení právě Bruslaři.  Proměnili přesilovku, v chumlu před bránou se odrazil puk, který už Sejpal nemohl chytit.

Další početní výhodu pak proměnili domácí před polovinou utkání, to byla dorážka po střele a vyražení – 3:1. Ani dvougólová ztráta ale kozly nepoložila. Paradoxně je dostalo zpět do zápasu další oslabení. V něm to perfektně sehráli Panna s Pýchou, vyměnili si puk a Panna nakonec mohl skórovat do odkryté kasy. A chvíli na to bylo vyrovnáno. Ve hře 5 na 5 se zase zadařilo dvojici Morkes-Pilný. Morkes po souhře za bránou vrátil před bránou puk Pilnému a ten mezi betony slavil už druhý gól v utkání – 3:3.

Vyrovnaný stav nesvítil na světelné tabuli dlouho ani napodruhé. Pouze 12 sekund. Kozlové totiž prohráli buly v obranné třetině a okamžitá střela k tyčce znamenala zpět vedení pro domácí tým. To nebyl ale ten zlomový moment.

Ten přišel až na konci třetiny. To se strhla hromadná šarvátka, když Vašíček napadl Březinu u mantinelu. Nakonec to byla pro domácí ale výhoda, jelikož dostali po šarvátce znovu přesilovku. Kozlové pak navíc faulovali, tak byla hned dvojnásobná. Ve třech se Kolínští ubránili, ale pak 1,7 sekund před koncem druhého dějství rozhodl zápas Endál, když pokračující přesilovku využil přesnou střelou přes beka k tyčce.

V poslední části branky nepadly a Havlíčkův Brod vzal tři body za výhru 5:3.

Branky: 3. Přidal (Třetina, Vala), 13. Třetina (T. Semrád, Endál), 28. Třetina (Vašíček, Endál), 32. Milfait (Voříšek), 40. Endál (Voříšek, Novák) – 9. Pilný (Zumr), 29. Panna (Pýcha), 32. Pilný (Morkes). Rozhodčí: Ondráček – Klouda, Musil. Vyloučení: 10:10. Využití: 3:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 1 126. Třetiny: 2:1, 3:2, 0:0.

Kolín: Sejpal – Kadlec, Pýcha, Voženílek, Hlaveš, Barták, Březina, Havelka – Malý, Semirád, Panna – Zumr, Pilný, Morkes – Kozák, Prokop, Kysela – Netušil.