Kozlové v Mostě na výhru nedosáhli

2. prosinec 2018, 08:36

Kolín/Most - Kolínští hokejisté sahali v sobotu v Mostě po výhře. Ale vyrovnávací branku inkasovali padesát vteřin před koncem základní hrací doby v oslabení. Museli se tak spokojit jen s bodem.

Most – Kolín

3:2 pp

Domácí byli od samotného začátku nepříjemní. V útočném pásmu střídali rychlé přihrávky, měli velký pohyb, důraz a dělali kozlům problémy. Ti ale dobře bránili a vystrkovali růžky, co to šlo. Byla z toho vedoucí branka.

Domácí hráč s číslem 88 nedokázal zkrotit kolínského hráče s číslem 88, ten se tak prosmýkl a zamířil do útoku, a nakonec toto zaváhání domácího Mály Šafránek využil po zemi – 0:1. Most chvíli na to vyrovnal, když využil jednu ze svých souher. Sejpal si sáhl na puk, ale ten i tak proklouzl za brankovou čáru. Bylo vyrovnáno.

Do kabin ale nesli vedení Kolínští. Kozák vyjel do pásma a místo tandemové přihrávky si našel místo mezi beky, a prostřelil Hanuljaka – 1:2.

Vedení mohl Kolín ve druhé třetině ještě navýšit. Vypálil v ní šestnáct střel, ale ani jedna nezamířila do sítě. Domácí měli štěstí a gólman je navíc i podržel. Natřikrát se tak například z bezprostřední blízkosti a dorážek neprosadil Martínek nebo ve stejném počtu Březina.

Rozhodovalo se tak v poslední třetině. Tam domácí začali víc šlapat do pedálů. Chtěli náskok Kolína vymazat. Jenže se jim nedařilo. Pomalu se začali zvedat až v kolínských přesilovkách. Když se lámal chleba, kozlové nejprve dostali čtyřminutové oslabení, hned na to dvojku, záhy dvojku s desítkou, a to byly krušné chvíle. Pro obě strany. Domácí totiž neproměnili čtyřminutovku, ani pak kus přesilovky pět na tři. A byli už značně v nervech. Ale kozlové jim svým posledním faulem pomohli.

Most totiž odvolal gólmana a hru šest na čtyři padesát vteřin před koncem po mnoha dorážkách a vypíchnutí puku z lapačky Sejpala využil. Navíc pak v poslední minutě ještě mohl znovu skórovat. Kozlové zklamaní z inkasovaného gólu dovolili hostím přečíslení. Famózní Sejpal, který v utkání pochytal 34 střel, byl ale připraven, a tak se prodlužovalo.

Hru o bod navíc režíroval Kolín. Ten byl skoro pořád na puku, jenže pak přišla chyba po střídání, a v polovině prodloužení se domácí dostali do přečíslení a mezi betony Sejpala vsítili vítězný gól.

Kozlové od druhého týmu skupiny Sever odvezli cenný bod, ale bylo na nich vidět zklamání, protože doslova vteřiny je dělily od výhry za plný počet bodů.

Branky: 9. Fučík (Přeučil, Hrdlička), 60. Kýhos (Smolka, Mical), 63. Smolka (Mical, Havlůj) – 8. Šafránek (Malý), 15. Kozák (Hanzl). Rozhodčí: Hucl – Goltsch, Beneš. Vyloučení: 7:7, navíc Němec (KOL) 10 min ZHK a Sejpal (KOL) 10 min za NESP. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:2, 0:0, 1:0, 1:0. Diváci: 231.

Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Jelínek, Hanzl, Havelka, Barták – Zumr, Šafránek, Malý – Martínek, Semirád, Kozák – Netušil, Pilný, Němec.