Kozlové vybojovali první klíč ke čtvrtfinále

4. březen 2018, 12:31

Kolín - První klíč k zámku od čtvrtfinále vybojovali v sobotu kolínští hokejisté. Rozhodla branka Jakuba Semiráda z 66. minuty, z prodloužení.

Kolín – Nymburk

2:1 pp

Utkání začalo poměrně opatrně z obou stran. Větší závar před nymburskou bránou ukázali kolínští hokejisté až ve dvanácté minutě. Nicméně hostí na ne úplně dravou hru Kolína reagovali. Byla ta dvojnásobná šance Eise. Pak Bičiště vyzkoušel Sejpalovu lapačku a Arnošt to zkoušel taky z mezikruží. Nymburk ale gól nedal. Na druhé straně pak ani Kysela, který sám z předbrány vyprášil jen betony Krofty.

První branka utkání padla až v závěru druhé třetiny. Ve třicáté osmé minutě ji vsítili Kolínští. V přesilovce, po dvaceti vteřinách, Malý našel od mantinelu na druhé straně Pannu a ten z první nezaváhal.

Znovu se kozlové mohli radovat v úvodu poslední dvacetiminutovky, když měl Zumr namazáno, ale netrefil se a neujaly se pak ani dorážky. Až nakonec v padesáté minutě bylo vyrovnáno. I hostí totiž proměnili početní výhodu. Stehlík zavezl kotouč, vystřelil a Arnošt pak mohl dorážet.

Kozlové ještě před koncem základní hrací doby orazítkovali tyč, když Kadlec netrefil prázdnou bránu. Pak Panna zkoušel tečovat do brány Malého puk z kruhu. Stehlík taky zkoušel štěstí z kruhu. Další branka ale nepadla. Tak se prodlužovalo.

V nastaveném čase se misky vah přiklonily na stranu Kolína. Kozlové měli při hře čtyři na čtyři tročku víc ze hry a v šesté minutě prodloužení se jali dopředu Kysela se Semirádem. Ve středním pásmu si vyměnili puk. Kysela pak poslal černou pryž z kruhu před kasu hostí, kde byl připravený Semirád. Ten ztečoval jeho střelu do brány a stal se rozhodujícím střelcem utkání. Kolín vyhrál 2:1 po prodloužení.

V sérii, která se v pondělí stěhuje do Nymburka, vede Kolín 1:0.

Branky: 38. Panna (Malý, Kadlec J.), 66. Semirád (Kysela) – 50. Arnošt (Stehlík). Rozhodčí: Pilný – Kettner, Řezníček. Vyloučení: 5:5. Využití:1:2. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1, 1:0. Diváci: 1211. Stav série: 1:0.

Kolín: Sejpal - Kadlec J., Pýcha, Hanzl, Voženílek, Barták, Březina, Hlaveš – Panna, Semirád, Malý – Kozák, Zumr, Morkes – Kysela, Prokop, Němec.