Kozlové vybrali sršní úl, smlsli si na domách a potom i na třech bodech

12. říjen 2011, 21:19
(aktualizováno: 12. říjen 2011, 21:54)

Kutná Hora - Fanoušci kutnohorského a kolínského hokeje netrpělivě očekávali derby obou riivalů ve II. lize. Den "D" přišel ve středu a kutnohorské aréně slavili hosté. Ti po dvou třetinách nakročili k vítězství v zápase, které v závěru vyšperkovali na konečný sedmibrankový rozdíl.

Kutná Hora - Kolín 0:7 (0:1, 0:2, 0:4)

Skóre se poprvé měnilo ve 2. min., kdy poprvé na led naskočil Musil a překonal Bartu - 0:1. Kutnohorští postupně přidávali na tempu a ve 12. min. svírali soupeře v jeho obranném pásmu. Při přesilovce Kůrka sice obešel dva beky, ale gólovou střelu nevytasil. Ve 13. min. zase naštěstí pro domácí Čtvrtečka netrefil odkrytou bránu. "Exkolínská" dvojice Pomichálek - Kubišta ujela ve vlastním oslabení, ovšem ani Kubišta si s Brázdilem neporadil. V 16. min. další samostatný útok Sršňů táhnul Bárta, dostal se až za brankovou čáru, vrátil puk, jenže Králíček nedal!
Podle podobného scénáře se odehrávala i druhá půle: Ve 28. min. při přesilovce hostů po ráně Mejzra zazvonila tyč, ovšem potom Morkes stejně zvýšil na 0:2. Ve 32. min. kolínští obránci podklouzli, naservírovali puk přímo osamocenému Kubištovi, který ani z této tisíciprocentní šance nedopřál tribunám radost ze vstřelené branky.

Střetnutí se lámalo ve 35. min.: To domácí měli čtyřicet vteřin výhody přesily dvou mužů, jenže místo kontaktní branky inkasovali potřetí. A když Nakládal ve 38. min. trefil jen Brázdilovy betony, šlo se do kabin za tříbrankového vedení Kolína.

Hned po 37 vteřinách Kubát dotlačil puk do kutnohorské sítě a s přibývajícím časem bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. Kozlové vyslyšeli své fanoušky a Sršně "potupili" "bůrem" a dvě branky navrch přidal řádící Morkes - 0:7.

"Ještě v první třetině to šlo, ve druhé třetině jsme se nevyvarovali chyby a inkasovali v přesilovce," vrátil se k zápasu trenér Kutné Hory Radoslav Svoboda. "První dvě třetiny jsme se drželi, pak jsme ale začali hrát hurá hokej," mávnul rukou a dodal: "Odstartovala to chyba gólmana, i když to na něj nechci svádět, kdyby nechytal, dostali jsme dvanáct gólů. S takovým přístupem to ale hrát nemůžeme, prostě to nejde." Sršni přitom dobrých šancí na vstřelení branky měli dost. "Bohužel jsme je neproměnili, to je právě rozdíl mezi námi a Kolínem. Ten branky dával," uvědomuje si kouč Kutné Hory.

Kolínský trenér Stanislav Bednář odcházel z arény jako král - nechal zapomenout na vítěznou sérii Kutné Hory ve vzájemných zápasech a svým svěřencům naordinoval úspěšnou taktiku. "Sehráli jsme dobré utkání, prostě derby," usmíval se a navázal: "Z naší strany to sice nebylo úplně dobré, ale šlo o derby. Místy to byla "holomajzna", pak jsme se ale dostali k hokeji a už to bylo jednoznačné." A v čem Stanislav Bednář viděl hlavní rozdíl mezi Kutnou Horou a Kolínem? "V bruslení, rychlosti, kombinaci," zakončil.

Branky a asistence: 2. Musil (Morkes), 28. Morkes (Pospíšil, Mejzr), 37. Pospíšil (Pácal), 41. Kubát, 56. K. Nedbal (Kubát), 57. Morkes (Musil), 59. Morkes (Mejzr). Rozhodčí: Stolín. Vyloučení: 9/9, navíc Pomichálek 2 x OT 10 minut. Využití: 0/1. V oslabení: 0/2. Diváků: 700. Kutná Hora: Barta ml. - Heřmanský, Veselý, Bláha, Nakládal, Králíček - Kůrka, Janata, Pomichálek, Kubišta, Sladký - Kadlec, Bílek, Jankovský, L. Muras, Křišťan (J. Krištof - Šlejtr, Uhlíř, Horálek, Tvrdík). Trenér Radoslav Svoboda. Kolín: Brázdil - Kubát, Procházka, K. Nedbal, Cerk, L. Skokan - Barták, Pácal, Morkes, Mejzr, Pospíšil - Pýcha, Zet, Musil, Ježek, Čtvrtečka. (Svoboda - Minarčík, Pecka, Kapička, Herwig). Trenér Stanislav Bednář.