Kozlové vzali mečbol na svou stranu

8. březen 2018, 09:41

Kolín - Mečbol na svou stranu vzali ve středu kolínští hokejisté. Doma Nymburk porazili 5:2 a od čtvrtfinále je dělí jediná výhra. O tu pojedou bojovat v pátek zase do Nymburka.

Kolín – Nymburk

5:2

Vstup do utkání vyšel lépe hostím. Ti se hned ve třetí minutě ujali vedení. Projeli středním pásmem, dali si přihrávku do tandemu a z kruhů propálil Sejpala Stehlík. Kozlové ale nelenili dlouho a v osmé minutě bylo vyrovnáno. Pýcha zachytil puk na modré, přihrál ho Pannovi a vrhl se před bránu. Pak Panna vystřelil, Malý odražený puk posunul právě na Pýchu a ten měl před sebou zívající bránu – 1:1.

Do konce třetiny se stav měnil ještě jednou. Nebylo to, když se Kuzďas dostal za obranu a prověřil Sejpala, bylo to až v přesilovce Kolína na konci třetiny. Od modré střílel Hanzl a na dorážku do prázdné byl připraven Zumr.

Když pak kozlové po polovině utkání proměnili další početní výhodu, Panna přesně vypálil z kruhů, získali domácí klid. Ten trval dlouho a už se schylovalo k výhře Kolína, když tři a půl minuty před koncem Nymburk ve hře čtyři na čtyři snížil na rozdíl jednoho gólu. A držel se v tlaku. Odvolali gólmana, ale nevyhráli souboj u mantinelu. Prokop s Voženílkem jeli do brejku dva na jednoho a Voženílek mohl pohodlně poslat puk do prázdné brány – 4:2.

Navíc pak v poslední minutě ještě Kysela vystihl nahrávku hostí a z mezikruží vsítil pátou branku Kolína. Ten se ujal vedení 2:1 v sérii. Čtvrtý zápas se hraje v pátek 9. března v Nymburce.

Branky: 8. Pýcha (Malý, Panna), 19. Zumr (Kozák, Hanzl), 31. Panna (Kadlec), 58. Voženílek (Prokop, Kozák), 60. Kysela – 3. Stehlík (Arnošt, Mašek), 57. Stehlík (Bičiště, Kříž). Rozhodčí: Šindel – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 2:1, 1:0, 2:1. Diváci: 1178. Stav série: 2:1.

Kolín: Sejpal – Hanzl, Pýcha, Kadlec J., Voženílek, Barták, Březina, Hlaveš – Panna, Semirád, Malý – Kozák, Zumr, Morkes – Kysela, Prokop, Němec.