Kozlové získali proti Letňanům povinné tři body

25. říjen 2018, 07:42

Kolín - Povinné tři body získali ve středu kolínští hokejisté. Letňany porazili bez inkasovaného gólu 4:0.

Kolín – Letňany

4:0

Nervózní, ospalé utkání hrané v komornější atmosféře, než jsou všichni na kolínském zimním stadionu zvyklí. Tak by se dalo popsat středeční utkání. Co je ale důležité pro Kolín, se třemi vítěznými body.

Povinnost bodovat na kozly dolehla o to víc, že měli v hlavách sobotní nepovedený zápas ve Dvoře Králové. Nechtěli chybovat, zaváhat znovu. Soupeř se tak dlouho držel na dostřel a v první třetině i hrozil z pozic před bránou.

Kolínští si ale všechny výboje hostí pohlídali, a nakonec si směle došli pro tři body. I když ne v zuřivém střeleckém tempu. První branku vstřelil ve třinácté minutě Nikita Mandrik. Po Kozákově přihrávce nepohrdl odkrytou bránou.

Po dlouhé odmlce, kdy třeba Semirád nevyužil nájezd a vyprášil betony, nebo Kadlecovu střelu z první po souhře čtvrté pětky letňanský gólman chytil, se kozlové prosadili paradoxně v oslabení. Dominik Zumr propasíroval puk u tyčky.

Definitivní podtržení výhry vykreslili kozlové v prvních třech minutách posledního dějství. Nejprve se mohutně radoval Martínek. Ten dostal před bránou nabídku od Malého, k němuž se odrazil puk po střele Mlčocha od modré. Čtvrtou branku do statistik připsal po akci tři na dva ze strany na stranu Robin Netušil.

Kozlové zůstávají druzí, dva body před Jabloncem, který má ale zápas k dobru.

V sobotním kole mají kolínští hokejisté volný los. K zápasu se postaví až ve středu 31. října na ledě Nymburka. Doma pak v sobotu 3. listopadu proti Sokolovu.

Branky: 13. Mandrik (Kozák, Jelínek), 32. Zumr (Malý, Hanzl), 42. Martínek (Malý, Mlčoch), 43. Netušil (Pilný, Němec). Rozhodčí: Horáček – Marek, Bohuněk. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 657. Třetiny: 1:0, 1:0, 2:0.

Kolín: Sejpal – Havelka, Pýcha, Hanzl, Mlčoch, Březina, Barták, Jelínek – Semirád, Šafránek, Kozák – Zumr, Martínek, Malý – Netušil, Pilný, Němec – Kadlec, Mandrik.