Kozlové získali první bod v play off

26. únor 2017, 16:36

Kolín - První bod v osmifinálové sérii play off získali kolínští Kozlové. Na ledě Vrchlabí se ujali vedení v první třetině. I když pak domácí v prostředním dějství na chvíli vyrovnali, Kolín vedení znovu převrhl na svou stranu. Vyhrál 3:2.

Vrchlabí – Kolín

2:3

Byl to zápas play off, jak se patří. Se slavnostním úvodem, se třinácti stovkami diváků, s nepřeberným množstvím gólových šancí, s vynikající atmosférou, dvěma trestnými nájezdy a velkým drama až do konce.

Už začátek naznačil, se se nikdo z hráčů na ledě nebude šetřit. Diváci hned na začátku viděli řadu zdařilých akcí a ataků obou bran. Trochu přemotivovaně nastoupili do zápasu domácí, který svůj uragánský počáteční tlak neproměnili a ve čtvrté minutě si hned nepohlídali Krajňáka s Kadlecem, kteří naopak proměnili rychlý protiútok – 0:1.

Kozlové vedení udrželi až do odchodu do kabin, přestože domácí atakovali bránu pořád dokola. V jednom momentě dokonce za faul Koutského sudí nařídil trestné střílení a Urban jel nájezd. Jenže nedal. A tak se Vrchlabí dočkali vyrovnání až v sedmadvacáté minutě. To zase v úvodu třetiny tlačil Kolín a z brejku se radovali domácí trefou po zemi – 1:1.

Chvíli na to ale od modré zakroutil puk do růžku Hanzl, pak sice Semirád neproměnil trestné střílení, ale Kozlové i tak přidali třetí gól. Kozák atakovaný u mantinelu stihl poslat puk na Černého, ten prodloužil do lepší pozice na Zumra a ten se nemýlil – 1:3.

Byl to jeden z rozhodujících momentů zápasu. Dvougólové manko domácí totiž nedohnali. Ten druhý přišel na začátku třetí třetiny, kdy domácí bruslili a útočili snad na dvě stě procent a gól nedali. To pro ně muselo být únavné a pro Kolín naopak povzbuzující. Mělo to jednu příčinu. Kolínský gólman Koutský byl nepřekonatelný. Nevyzráli na něj s největšími pokusy Filip, ani Procházka ani Šťastný. A pak ani další.

Domácí svůj téměř nepřetržitý tlak v poslední třetině přetavili v gól až necelé dvě minuty před koncem zápasu v jedné z přesilovek. Nicméně jak moc chtěli, tak kazili spoustu přihrávek a i díky Koutskému, který zkrátka zachytal, se tak vyrovnání ani moc nepřiblížili.

Branky: 27. Filip (Šťastný, Procházka), 59. Klement (Jandejsek, Šťastný) – 4. Jiří Kadlec st. (Krajňák), 31. Hanzl, 39. Zumr (Černý, Kozák). Rozhodčí: Hodač – Žídek, Horažďovský. Vyloučení: 3:6 Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 1364. Třetiny: 0:1, 1:2, 1:0. Stav série: 0:1.

Kolín: Koutský – Hanzl, Březina, Voženílek, Skokan, Barták, Havelka – Malý, Semirád, Panna – Pipek, Krajňák, Kadlec st. – Černý, Zumr, Kozák