Krásná rozhodčí domácí dorostence nerozptýlila

16. listopad 2009, 08:26

Kutná Hora - Nejatraktivnější čas – sobota večer v 17 hodin a první utkání v kutnohorské nové aréně patřilo tentokrát kategorii dorost a prestižnímu duelu KLD proti týmu Benešova. Atmosféru na stadionu umocňovali po celý průběh zápasu povzbuzující diváci, hlasatel s hudebním doprovodem a na ledě pak krásná rozhodčí.

Kutná Hora - Benešov 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Domácí mužstvo tížil před utkání balvan v podobě špatného výkonu a porážky z posledního zápasu, a proto přípravy na tento těžký match probíhaly jako obvykle. Někteří se v pátek svěřili do rukou tanečních mistrů, jiní sledovali TV, nebo cvičili prstoklad na PC. Cíl však byl stejný – sobotní skalp hokejistů z města našeho letního soustředění a udržení se tak v kontaktu se špičkou tabulky KLD. Naše první mistrovské utkání v Benešově bylo vyrovnané a o jedno brankovém vítězství soupeře rozhodly maličkosti, i proto jsme si na mírně favorizovaného soupeře věřili.

První třetina nabídla vyrovnaný hokej, kdy jsme soupeře převyšovali individuelními dovednosti jednotlivců a on nás lepší kombinační hrou. O uklidňující gól se postaral a poprvé dokonale rozjásal tribuny našeho stadionu v 7.min. Otakar Hynek po nahrávce Jirky Tvrdíka. Přesto náš výkon a hlavně v závěru tohoto dějství postrádal větší náboj.

Vstup do druhé třetiny byl z naší strany o poznání lepší a mírnou herní převahu jsme si udrželi po celý zbytek utkání. Ve 23.min. se ke slovu dostal obránce a náš kapitán Martin Zíka, který vyjel na svůj typický výlet do útočného pásma a přesnou nahrávkou zpoza branky našel nemýlícího se Otu Hynka. Náš dnešní oslavenec (16 let – gratulujeme) navýšil své střelecké vystoupení na dvě trefy do černého a potvrdil tak velký nárůst formy v letošní sezóně. Ve 36.min. jako blesk z čistého nebe přišla skvělá rána Janka Kořistky po nahrávce Míry Drahoty, který umístěnou švihovkou navýšil skóre již na 3:0. A to v tu chvíli neměl být vůbec na ledě, protože při střídání pravých křídel třetího útoku došlo k nedorozumění. Bohužel ani ne za minutu David Marvan chybnou rozehrávkou poskytl soupeři možnost poprvé skórovat a ten jí využil.

Vstup do poslední části utkání si pod patronát vzala v minulém utkání zcela nevýrazná druhá lajna. Ve 46.min. Janek Kořistka během jednoho střídání v rozmezí 26 vteřin vsítil za podpory svého kolegy z útoku Dominika Vítka dvě branky a zpečetil tak svůj hattrick. A zdálo se, že se hráči z Benešova už nevzpamatují. Opak byl pravdou. Sice nás ohrožovali spíše sporadicky, ale o to nebezpečněji, a tak z jednoho přečíslení 2-1 se jim podařilo snížit na 5:2. To bylo dostatečné znamení, že bychom měli zabrat a nenechat se dotáhnout na menší brankový rozdíl, což se podařilo a zápas i přes ne zcela přesvědčivý výkon skončil 5:2 v náš prospěch.

Konečný stav by nás mohl svádět k pocitu uspokojení a exhibice, ale realita byla jiná. Soupeř z Benešova disponuje herní kvalitou, která i přes menší počet hráčů na střídačce díky marodce byla nesporná. Naše hra nebyla zcela ideální. Chyběla rychlejší kombinace a v útočné třetině jsme pak byli statičtí, bez pohybu a nabízení se do volných prostorů. Přesilová hra to byla kapitola sama pro sebe, na které budeme muset v tréninku zapracovat. Zkrátka s výsledkem absolutní spokojenost, s předvedenou hrou s lehkými rozpaky, protože výkon podle mě byl neodpovídající kvalitám mužstva. Na druhou stranu vyzdvihuji zodpovědnost všech hráčů po celých šedesát minut. Přestože se zápas z naší strany vyvíjel velmi dobře, vědomi si síly soupeře, nedošlo k podcenění a sebeuspokojení ani na okamžik. Z jednotlivců bych dnes vyzdvihl Martina Zíku, obranný to šperk kutnohorských sršňů, který ač po nemoci a bez tréninku odvedl bezchybný výkon.

K. Hora: Sirotek - Zíka, Kadlec, Draslar, Marvan - Tvrdík Jiří, Hynek, Macháček M., Macháček H., Kořistka, Vítek, Drahota, Švejda, Ryšan, Tomčík, Sádlo, Tvrdík Jan. Branky: Kořistka 3, Hynek 2.