Kutnohorští Sršni dokázali čtyřikrát vyrovnat, Nymburk rozhodl v prodloužení

26. říjen 2011, 21:18
(aktualizováno: 26. říjen 2011, 21:49)

Kutná Hora - Po porážce v Břeclavi chtěli hokejisté TJ Sršni Kutná Hora zabrat a ve středu doma bodovat. Příležitost k tomu měli ve středočeském derby, kdy hostili Nymburk. V utkání dokázali čtyřikrát vyrovnat, rozhodující branku vsítili hosté v prodloužení.

Kutná Hora - Nymburk 4:5 pp (2:3, 1:0, 1:1 - 0:1)

V posledním domácím utkání dokázala Kutná Hora porazit Techniku Brno v prodloužení, ovšem natěšené diváky hosté zmrazili už ve druhé minutě, kdy prakticky první střela na bránu skončila gólem - 0:1. Branka ale Sršně nezlomila, ve 4. min. Burda při přesilovce zaclonil brankáři při střele Kubišty a pak puk dorazil za jeho záda - 1:1. Jenže v 10. min. se Velechovský protáhl kolem mantinelu a svou prudkou ránu umístil k tyči - 1:2. I podruhé domácí srovnali: Ve 12. min. Kubišta v oslabení vypíchl kotouč a samostatný únik přetavil ve druhou branku - 2:2. Radost ale domácí vydržela 48 vteřin: Ještě v téže přesilovce Kutnohorští dostatečně důrazně "nezametli" prostor před svou bránou a Dvořák je za to potrestal - 2:3.

Ve 25. min. dokázal Kůrka potřetí v zápase vyrovnat, když třetí branku vytěžil z přečíslení nymburské obrany. Do posledního dějství přišla Kutná Hora s viditelnou chutí konečně vyhrát, jenže před brankou soupeře hráčům chybělo více štěstí. Puk několikrát poskakoval po čáře, místo toho přišel jeden útok Nymburka, při kterém ve 44. min. Šimek vložil hůl do nastřelené přihrávky Valka ze strany - 3:4. Gólman J. Krištof pak domácí podržel několika zákroky a po nezměrném úsilí, vůli a bojovnosti dokázali Sršni vyrovnat: V posledních dvou minutách měli výhodu přesilovky, kterou podpořili ještě hrou bez brankáře. Sám před brankářem se ocitl po vhazování Heřmanský, ale vyrovnal až patnáct vteřin před sirénou Bláha.

Prodloužení trvalo přesně minutu: Nymburští se na modré čáře dostali do přečíslení, Martinec si vyměnil kotouč s Dvořákem a zápas rozhodl - 4:5.

"Urvali jsme bod," shrnul zápas kutnohorský trenér Radoslav Svoboda. "Na začátku to ale zase nevypadalo," narážel na brzký gól a pokračoval: "I přesto, že nás je málo, se kluci k zápasu postavili velice dobře."

Hosté nakonec vyhráli brankou v prodloužení. "Děláme hodně moc individuálních chyb, kluci si prostě nechtějí dát říct. Kdybychom hráli jednodušše, měli bychom dva body možná my," zlobil se trenér a doplnil: "Od Sladkého stačilo, kdyby puk nahodil na brankáře po buly ve třetině. Bohužel, spadne, spadl i druhý bek a hosté šli do přečíslení dva na jednoho."

Po první třetině kutnohorští trenéři sáhli ke střídání brankářů. "Libor Barta se nám zdál roztřesený, puky z něj vypadávaly. Tak jsme to zkusili," vysvětlil Radoslav Svoboda.

Branky a asistence: 4. Burda (Kubišta, Šlejtr), 12. Kubišta, 25. Kůrka (Křišťan, Sladký), 60. Bláha (Kubišta) - 2. Knesl (Valko), 10. Velechovský (Sedlák), 12. Dvořák (Tregl), 44. Šimek (Valko), 62. Martinec (Dvořák). Rozhodčí: Nečas. Vyloučení: 3/5, navíc Bílek - Sedlák 10 minut OT. Využití: 2/1. V oslabení: 1/0. Diváků: 235. Kutná Hora: Barta ml. (21. J. Krištof) - Veselý, Kůrka, Kubišta, Burda, Sladký - F. Bílek, Šlejtr, Křišťan, L. Muras, Jankovský - Janata, Heřmanský, Tvrdík, Nakládal, Bláha. (Uhlíř). Trenér Radoslav Svoboda. Nymburk: P. Bílek - Drak, Šefl, Dvořák, Tregol, Martinec - Knesl, Sem, Šimek, Valko, Sedlák - Cicvárek, Vlach, Velechovský, Turinský, Eis - Pánek, Němeček, Bříza, Rys (Rückl - Toma). Trenéři Pavel Bičiště, Jaroslav Sirotek.