Kutnohorští Sršni v Kladně nebodovali, postupují do nadstavbové části

27. leden 2013, 18:25
(aktualizováno: 27. leden 2013, 18:29)

Kladno - Poslední utkání základní části krajské soutěže odehráli hokejisté Kutné Hory v sobotu na kladenském ledě. Pro domácí tým to byl poslední zápas v soutěži.

Kladno 88 - Sršni Kutná Hora 6:3 (0:0, 4:1, 2:2)

První třetinu Sršni přehrávali domácí hráče lepším bruslením a aktivitou. Neproměnili však žádnou svou příležitost, ani žádný ze čtyř brejků. Ve druhé části otevřel skóre Charvát dorážkou Jirkovy střely. Snad pocit kontroly vývoje způsobil nedůslednost v obrané činnosti a soupeř dvěma úspěšnými brejky zaskočil Sršně. Nakopnutí domácí se prosadili ještě dvakrát a během sedmi minut otáčkou z 0:1 na 4:1 rozhodli utkání.

Přesilová hra na začátku třetí třetiny přinesla naději na dorovnání skóre, když Charvát opětoval asistenci Jirkovi. Domácí však dokázali odpovědět. Poslední branku sršňů zařídil dobře hrající Jirek, který připravil střelu Vaňkovi . Sílu na obrat však Sršni v nepočetné sestavě doplněné juniory neměli a tak poslední slovo patřilo domácím, kteří si konec své sezóny osladili vítězstvím.

Branky K. Hory: Charvát (Jirek), Jirek (Charvát), Vaněk (Jirek). K. Hora: Jan Krištof – Novotný, Čejka, Pálek, Vaněk, Krejza, Volný, Jirek, Charvát, Hynek, Tvrdík, Macháček. Trenér Jiří Tumpach. Vyloučení: 11/7.

V nadstavbové části soutěže se Sršni utkají dvoukolově s ostatními celky horní poloviny tabulky. Tedy s hokejisty Příbrami, Žabonos a Černošic. Sezona skončila pro obě kladenská mužstva, Sedlčany a Zlonice. První nadstavbové utkání Sršni odehrají venku následující víkend.